Водопостачання Криму: За наказом Путіна окупанти побудують установку з опріснення морської води

В окупованому Криму для вирішення проблеми водозабезпечення центральних регіонів півострова за дорученням президента РФ Володимира Путіна збираються побудувати установку для опріснення морської води. Вона буде розташовуватися в західній частині Криму.

Ємність з водою в центрі Сімферополя на вулиці Жуковського Фото: RFE/RL

Як повідомив так званий «глава Криму» Сергій Аксенов, рішення про будівництво даного об’єкта розробляється російським урядом і міністерством промисловості і торгівлі РФ за дорученням глави Кремля Володимира Путіна.

«Президент дав доручення посприяти у вирішенні проблеми водопостачання Криму і Севастополя. Протягом двох тижнів всі федеральні органи влади готують доповідь главі держави з цього питання. Дана опріснювальна установка буде будуватися в селищі Миколаївка, на березі моря, в 30 км від Сімферополя», – сказав Аксенов.

За його словами, найближчим часом планується пробурити три свердловини, які дозволять постачати до Сімферополя до 10 тисяч кубометрів води на добу на даному етапі, а в подальшому з трьох водозаборів можна буде отримати до 40 тисяч кубометрів води.

Крім того, зазначив Аксьонов, для вирішення питання водопостачання Сімферополя буде розглянуто варіант з використанням вод річки Салгир, яка протікає через центр міста.

У зв’язку з цим формується програма з установки очисних споруд в селі Укромне під Сімферополем.

Як повідомлялось, з 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.

3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.

В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.

З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine