Віцепрем’єр РФ запропонував ще один спосіб забезпечення окупованого Криму водою

Віцепрем'єр РФ Марат Хуснуллін заявив 27 вересня в відеозверненні в Instagram, що провів нараду, на якій обговорювався дефіцит води в окупованому Криму.

Фото: КРЦ

«Виробили комплекс першочергових заходів, середньострокових заходів, довгострокових заходів, що потрібно зробити, щоб в Криму вода у нас стабільно надходила. Цього року в Криму незвично посушливе літо і нестача опадів. У природних водоймищах води не вистачає, тому потрібно працювати в тому числі з підземними джерелами», – сказав він.

 
 
 
 
 
Переглянути цей допис в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Заседание Правительства, вода в Крыму, штаб с регионами и другие итоги недели

Допис, поширений Марат Хуснуллин (@maratkhusnullin_)

Як повідомлялось, у серпні в окупованому Криму пересохли кілька основних річок, що живлять деякі водосховища півострова. Йшлося про річки Альма, Чорна і Бельбек.

У Білогірському районі окупованого Криму через посуху пересохла річка Танасу – права притока річки Біюк-Карасу.

З 24 серпня в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.

3 вересня гендиректор підприємства «Вода Криму» Володимир Баженов заявив, що через тривалу посуху і малу кількості опадів, які повинні наповнювати водосховища, в окупованому Сімферополі навіть з урахуванням переходу на графік подачі води її запасів залишилося на два місяці. Тому було прийнято рішення відключити і подачу гарячої води.

В Білогірському районі Криму російські військові перекрили річку Біюк-Карасу земляною греблею нижче Білогірського водосховища і з ставка, що утворився, почали качати воду на потреби Сімферополя. Нижче за течією річка, яка забезпечувала водопостачання населених пунктів на сході півострова, залишилася без води.

З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.

Нагадаємо:

  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • На думку кримських вчених, регіональних чиновників і аграріїв альтернативи Північно-Кримському каналу для виробництва якісної сільськогосподарської продукції та збереження екологічного балансу грунтів не існує.
  • Заступник директора Інституту водних проблем і меліорації НААН України Михайло Яцюк вважає, що заходи, які вживає «влада» окупованого Криму для економії води, не врятують ситуацію з зневодненням півострова. Навесні було мало опадів і решту запасів води в Криму доведеться «розтягувати».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine