Після 1 листопада не будуть зупиняти виплату пенсій пенсіонерам-ВПО з окупованого Донбасу – правозахисники

Новини
пенсии
Фото: УНІАН

Правозахисники пояснюють, що після 1 листопада не буде припинятися виплата пенсій пенсіонерам зі статусом вимушено переміщених осіб, які живуть на окупованому Донбасі. Поширювана в так званих «ДНР» і «ЛНР» інформація про те, що пенсіонерам-переселенцям нібито необхідно обов’язково пройти ідентифікацію в Пенсійному фонді, приїхавши особисто на підконтрольну територію України, інакше після 1 листопада пенсія буде припинена, не відповідає дійсності.

Про це повідомили в громадській організації «Донбас SOS», коментуючи численні дзвінки від пенсіонерів-ВПО і їх родичів, які надходять на «гарячу лінію» правозахисників.

«Хочемо повідомити, що дана інформація не відповідає дійсності і є повністю неправдивою», – заявили в організації.

Правозахисники нагадали, що з метою попередження і виникнення поширення коронавырусної хвороби Верховною Радою України 17.03.2020 було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)», яким визначено, що на період дії карантину та протягом 30 днів з дня його скасування забороняється:

– прийняття рішення про скасування дії довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи на підставі інформації про тривалу відсутність (більше 60 днів) особи за місцем проживання, «яка дає розумні підстави вважати, що ВПО повернулося до покинутого місця постійного проживання»;
– зупинка Ощадбанком видаткових операцій за поточним рахунком ВПО при відсутності проходження фізичної ідентифікації.

Це означає, що пенсіонерам не слід хвилюватися:

– в зв’язку з перебуванням на тимчасово непідконтрольній державній владі України території (ОРДЛО) більше 60 днів;
– при відсутності можливості проходження фізичної ідентифікації в ПАТ «Державний ощадний банк України» (Ощадбанк).

Також правозахисники зазначили, що на даний момент карантин в Україні продовжено до 31 грудня 2020 року Постановою Кабміну України №956 від 13 жовтня 2020 року.

У «Донбас SOS» просять зберігати спокій, користуватися тільки перевіреною інформацією, і звертатися на їх «гарячу лінію» 0 800 309110, або шукати корисні матеріали в мобільному додатку «Твоє право», безкоштовно доступно на iOS і Android з пошуку «Твоє пр@во».

Як повідомлялось, в Ощадбанку спростували інформацію сепаратистських ЗМІ так званої «ЛНР», які в останній тиждень залякують одержувачів українських пенсій зі статусом вимушено переміщених осіб, які проживають на окупованій території Донбасу, тим, що нібито продовжені до 1 листопада карти Ощадбанку заблокують, якщо з них три місяці не знімали гроші.

Нагадаємо:

  • В Ощадбанку працює електронна черга для внутрішньо переміщених осіб (ВПО) з Донецької і Луганської областей, які відтепер можуть отримати картку у зручний для них час.
  • Правозахисники нагадали про зміни в обслуговуванні переселенців в Ощадбанку під час карантину.
  • Карти Ощадбанку для внутрішньо переміщених осіб, що обслуговуються за тарифним пакетом «Мій рахунок», термін дії яких закінчується під час карантину, не блокуватимуться до 1 листопада 2020 року.
  • Незважаючи на те, що дію платіжних карт Ощадбанку продовжено до 1 листопада, переселенці масово скаржаться на те, що банкомати «з’їдають» такі картки.
  • Ощадбанк заблокував частину прострочених пенсійних карт, термін дії яких продовжувався до 1 жовтня у зв’язку введенням карантину в Україні. Зараз продовжено термін дії прострочених карт тільки для пенсіонерів, які мають статус внутрішньо переміщених осіб (ВПО), за тарифним пакетом «Мій рахунок».