Під посольством РФ у Києві активісти нагадали про викрадення в Криму і встановили символ вигнання «злих сил»

Біля посольства РФ в Києві активісти громадської організації КримСОС провели 51-ю акцію на підтримку рідних і близьких жертв насильницьких зникнень в окупованому Росією Криму в рамках кампанії «Find and Free». Активісти залишили біля входу в посольство гарбузови ліхтарики як символ вигнання «злих сил» з посольства.

Акція мала назву «Історії охопленого жахом півострова», тема якої пов’язана з майбутнім Хеллоуїном. Активісти КримСОС біля стін посольства РФ розповідали про реальне залякування і терор, які Росія застосовує в окупованому Криму, щоб придушити там будь-який опір і інакомислення.

Учасники акції нагадали, що за час анексії на півострові були викрадені 44 людини, 15 з них до цих пір вважаються зниклими без вести.

«Шестеро викрадених в 2014-2016 роках були знайдені мертвими: Решат Аметов, Едем Асанов, Білял Білялов, Мемет Селімов, Осман Ібрагімов і Джохар Мелясанов. Цим трагічним випадкам і була присвячена акція. Також під час акції активісти КримSOS нагадали про Ескендера Апселямова, який був викрадений 3 жовтня 2014 року», – повідомили організатори.

24 березня Посольство США в Україні закликало Росію припинити використовувати «тортури і насильницькі зникнення», щоб придушити політичне інакомислення в Криму.

За даними активістів, з моменту анексії Криму Росією пропали 44 кримчанина, 15 – до сих пір вважаються зниклими без вести.

За кордоном близько 7 тисяч українців відбувають покарання у місцях позбавлення волі, серед них 2 тисячі – у РФ.

Яким чином Україна може вплинути на Росію, щоб полегшити долю своїх громадян, читайте в онлайн-інтерв’ю з Уповноваженим ВРУ з прав людини Людмилою Денисовою для Центру журналістських розслідувань.

Нагадаємо:

  • За данними координаторки Кримської правозахисної групи Ольги Скрипник, Росія незаконно утримує за гратами за «кримськими справами» 88 людей, які зараз утримуються в СІЗО і колоніях окупованого Криму, а також в СІЗО на території РФ.
  • Кримські татари, включені в список для обміну утримуваними особами між Україною та РФ, можуть відмовитися брати у ньому участь, якщо дізнаються, що їх міняють на «бандитів», заявив лідер кримськотатарського народу, нардеп Мустафа Джемілєв.
  • Повний список кримчан – політв’язнів Кремля, серед яких як заарештовані в окупованому Криму і незаконно засуджені представники «Хізб-ут Тахрір», так і кримські активісти, тут
  • Російська «влада» окупованого Криму продовжує переслідувати кримських татар і притягати їх до кримінальної відповідальності за надуманими звинуваченнями в злочинах терористичної спрямованості, йдеться в доповіді міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch (HRW) «Всесвітній звіт 2020».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine