Розвитку «зеленої» енергетики в окупованому Криму заважають санкції та брак маневрових потужностей в регіоні – Михайло Гончар

Крим має серйозний потенціал для розвитку відновлювальної енергетики, однак потрібні для цього іноземні технології не надходять на півострів через санкції, а РФ не приділяє достатньої уваги «зеленим» технологіям.

Вітроелектростанція п. Мирний, АР Крим Фото: terraoko.com

Про це повідомив Центру журналістських розслідувань президент Центру глобалістики «Стратегія ХХІ», експерт у галузі енергетики Михайло Гончар.

Він стверджує, що Крим створений для «зеленої енергетики», але її розвиток там неможливий без західних чи китайських, якщо це сонячна енергетика, технологій. 

«В Росії традиційно цьому напрямку приділяють недостатню увагу. Є нафта, газ, вугілля – то навіщо нам сонце і вітер? Але потенціал Криму дуже серйозний», – зазначає експерт. 

«В Криму могли б ризикувати і працювати ті ж китайці, які на санкції дивляться крізь пальці. Тим не менше, буму сонячної енергетики через підставні фірми і постачання китайського обладнання на півострові ми не спостерігаємо», – додає він. 

Крім того, каже Гончар, зростання вітрової та сонячної генерації вимагає значних маневрових потужностей. 

«Коли Крим був частиною об’єднаної енергосистеми України, то була можливість маневрування потужностями, і маневрові потужності теплової енергетики могли надходити в Крим під час провалу по вітру чи сонцю. Наразі ж Крим з’єднаний не з українською енергосистемою, а з півднем Росії, який сам є енергетичним тупиком. Росія не має можливості забезпечити маневрові потужності для розвитку альтернативної енергетики», – вважає Гончар. 

На його думку, наявна в Криму теплова енергетика не може бути достатнім інструментом для маневрування.

«Грубо кажучи, потрібно будувати ще кілька таких електростанцій, які вже збудовані під Севастополем і Сімферополем. Тією тепловою енергетикою, яка є на сьогодні в Криму, сильно не поманевруєш», – каже експерт. 

Нагадаємо:

  • Санкції щодо РФ через окупацію і спробу анексії Криму з боку США і ЄС були введені в грудні 2014 року.
  • 25 лютого 2020 року президент Сполучених Штатів Дональд Трамп продовжив ще на рік пакет санкцій, введених США в 2014 році проти Росії за незаконну окупацію і анексію Криму.
  • 18 червня 2020 року Рада Європейського Союзу продовжила до 23 червня 2021 року кримські санкції.
 
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine