Явка у другому турі виборів мерів в 11 містах склала 29,53% – ЦВК

Новини
Фото: investigator.org.ua

За даними ЦВК, явка виборців 22 листопада в ході повторного голосування на виборах мерів у 11 містах України становить 29,53%. За даними Громадянської мережі ОПОРА, інтегрована явка склала 29,3%.

Інформацію про явку Центрвиборчком опублікував на своєму сайті.

«За повідомленнями усіх територіальних виборчих комісій, які здійснюють сьогодні підготовку та проведення повторного голосування з виборів міських голів, явка склала 29,53 %», – йдеться у повідомленні.

Ці дані практично співпадають з даними Громадянської мережі ОПОРА, які повідомила голова правління ОПОРИ Ольга Айвазовська на своїй сторінці у Facebook.

«Інтегрована явка виборців за даними Громадянська мережа ОПОРА станом на 20:00 у 11 громадах становить 29,3% (похибка 1,4%)», – написала Айвазовська.

Вона нагадала, що 25 жовтня явка на цей час була 36,88% за даними ЦВК та 35,9% за даними ОПОРИ (похибка 1,14%).

15 листопада явка на повторних виборах мерів у семі містах України була 23,9%.

Як повідомлялось, 22 листопада в 11 містах України проходило повторне голосування на виборах міського голови. Мешканці Дніпра, Миколаєва, Львова, Полтави, Рівне, Черкас, Ужгороду (Закарпатська область), Слов’янську (Донецька область), Бердянську (Запорізька область), Дрогобичу (Львівська область) і Нікополю (Дніпропетровська область) обирали одного з двох кандидатів, які вийшли до другого туру.

Нагадаємо:

  • 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, на яких українці обирали депутатів місцевих, районних та обласного рад, голів міст, селищ і сіл. Вибори проводилися за новим Виборчим кодексом, який передбачає пропорційну систему виборів депутатів з відкритими списками до місцевих рад тих населених пунктів, де зареєстровано понад 10 тис. виборців. Вибори в територіальних громадах з меншим числом виборців проходили за мажоритарною системою.
  • 15 листопада в Луцьку, Одесі, Сумах, Херсоні, Кам’янець-Подільському Хмельницької області, Краматорську, Українці Київської області відбулося повторне голосування на виборах міського голів. У всіх містах, крім Українки, повторне голосування відбулося в зв’язку з тим, що під час голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав більше 50% голосів виборців, які взяли участь в голосуванні.
  • За даними ЦВК, середня явка виборців у другому турі виборів мерів семи українських міст склала 24%. За даними ОПОРИ, явка склала 23,9%.