Поліція зареєструвала 407 порушень у день виборів

Новини

У день виборів поліцейські зареєстрували 407 повідомлень, пов’язаних із порушеннями виборчого процесу.

Про це повідомила прес-служба Національної поліції України.

«Найбільше порушень зареєстровано у Дніпропетровській – 206, Львівській – 46, Полтавській – 41, Рівненській – 34, Миколаївській – 26, Донецькій – 15, Запорізькій – 14, Закарпатській – 12, Черкаській – 11 і 2 у Кіровоградській областях», – йдеться в повідомленні.

У поліції відкрили 11 кримінальних проваджень і склали 10 адміністративних протоколів.

Як наголошується, переважно порушення стосувалися фотографування виборчих бюлетенів або виборчої документації – 177, незаконної агітації – 36, підкупу виборців – 20 конфлікту – 13, знищення або псування бюлетеня або іншої виборчої документації – 12, фальсифікації виборчих документів – 8, незаконного опитування – 4 , конфліктів між членами ТВК (ДВК) – 3, спроби або винесення виборчого бюлетеня – 3.

У поліції зазначили, що адмінпротоколи відкриті в Дніпропетровській (5) і Львівській областях (1) – за ст. 212-23 (пошкодження, приховування, знищення свого виборчого бюлетеня) КУпАП.

У Донецькій (2) – і Полтавській (1) областях – за ст. 212-22 (публічне розголошення виборцем результатів волевиявлення в приміщенні для голосування) КУпАП.

У Миколаївській області (1) – за ст. 44-3 (порушення правил щодо карантину людей) КУпАП.

Також протягом доби до ЄРДР внесено відомості про 11 кримінальних проваджень, зокрема, 5 – за ст. 158-3 (фальсифікація, підробка, викрадення, пошкодження або знищення виборчої документації) Кримінального кодексу України (3 – у Львівській і 2 в Дніпропетровській областях), 2 – за ст. 160 (підкуп виборця) КК України (в Дніпропетровській і Рівненській областях), 1 – за ст. 158-1 (незаконне використання виборчого бюлетеня, бюлетеня для голосування) КК України (в Закарпатській області), 1 – за ст. 159 (порушення таємниці голосування) КК України (в Дніпропетровській області), 1 – за ст. 296 (хуліганство) КК України (в Полтавській області), 1 – за ст. 358 (підробка документів, печаток, штампів та бланків) КК України (у Львівській області).

За даними ЦВК, явка виборців 22 листопада в ході повторного голосування на виборах мерів у 11 містах України становить 29,53%. За даними Громадянської мережі ОПОРА, інтегрована явка склала 29,3%.

15 листопада явка на повторних виборах мерів у семі містах України була 23,9%.

Як повідомлялось, 22 листопада в 11 містах України проходило повторне голосування на виборах міського голови. Мешканці Дніпра, Миколаєва, Львова, Полтави, Рівне, Черкас, Ужгороду (Закарпатська область), Слов’янську (Донецька область), Бердянську (Запорізька область), Дрогобичу (Львівська область) і Нікополю (Дніпропетровська область) обирали одного з двох кандидатів, які вийшли до другого туру.

Нагадаємо:

  • 25 жовтня в Україні відбулися місцеві вибори, на яких українці обирали депутатів місцевих, районних та обласного рад, голів міст, селищ і сіл. Вибори проводилися за новим Виборчим кодексом, який передбачає пропорційну систему виборів депутатів з відкритими списками до місцевих рад тих населених пунктів, де зареєстровано понад 10 тис. виборців. Вибори в територіальних громадах з меншим числом виборців проходили за мажоритарною системою.
  • 15 листопада в Луцьку, Одесі, Сумах, Херсоні, Кам’янець-Подільському Хмельницької області, Краматорську, Українці Київської області відбулося повторне голосування на виборах міського голів. У всіх містах, крім Українки, повторне голосування відбулося в зв’язку з тим, що під час голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав більше 50% голосів виборців, які взяли участь в голосуванні.
  • За даними ЦВК, середня явка виборців у другому турі виборів мерів семи українських міст склала 24%. За даними ОПОРИ, явка склала 23,9%.