Світовий банк виділить Україні близько $100 млн на закупівлю вакцин проти COVID-19 і устаткування для лікарень

Новини
Фото: ПІК

Світовий банк спільно з Міністерством охорони здоров’я України готує проєкт із закупівлі вакцин проти COVID-19, а також обладнання для медустанов на суму близько $100 млн.

Про це повідомила заступниця міністра охорони здоров’я Світлана Шаталова.

«В першу чергу ці кошти будуть спрямовані на закупівлю вакцин проти COVID-19, а також діагностичного і лабораторного обладнання для медустанов», – сказала вона.

Шаталова зазначила, що на кошти СБ реалізували проєкт контакт-центру МОЗ щодо COVID-19, а також завершується реалізація проєкту «Покращення охорони здоров’я на службі у людей» вартістю близько $ 215 млн.

За словами Шаталової, у Львівській області створили шість міжрайонних центрів для скринінгу онкології та онкопревенції. Для Полтавської області закупили велику кількість кардіологічного обладнання, обладнали 35 автомобілів для збору аналізів. У Рівненській області – реконструкція 38 амбулаторій.

«У Вінниці, наприклад, будується новий лікувально-діагностичний центр серцево-судинної патології, при цьому за кошти Світового банку закуплять обладнання, і центр повністю облаштують. На Волині будуються 28 нових повністю укомплектованих амбулаторій, в Дніпропетровській області це реконструкція відділень екстреної допомоги, діагностичних відділень 32 амбулаторій сімейної практики і закупівля медобладнання. В Закарпатській області – будівництво реперфузійного центру та закупівля обладнання для лікування інфарктів і інсультів, оснащення автомобілів екстреної медичної допомоги», – сказала заступниця міністра.

  • Україна увійшла в список 99 країн, яким запропонують або спеціальну ринкову ціну на вакцину проти COVID-19, коли вона з’явиться, або вакцину в рамках механізму COVAX без оплати, розповів на брифінгу головний санітарний лікар Віктор Ляшко.
  • Днями вакцину Pfizer назвали ефективною більш ніж на 90% у боротьбі проти COVID-19, ґрунтуючись на результатах первинних випробувань.