У Москві суд відхилив апеляцію на продовження арешту кримчанину Яцкіну – Полозов

У Москві Перший апеляційний суд загальної юрисдикції 14 січня відхилив апеляційну скаргу захисту на продовження арешту до 16 лютого кримчанину Івану Яцкіна, якого ФСБ обвинувачує в нібито «шпигунстві» на користь України.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив російський адвокат Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«У Першому апеляційному суді загальної юрисдикції сьогодні відбулося судове засідання з розгляду апеляційної скарги на продовження варти щодо українського політв’язня Івана Яцкіна … до 16 лютого. Сьогоднішнім рішенням суд апеляційної інстанції залишив рішення Мосміськсуду в силі, залишивши скаргу захисту без задоволення», – написав Полозов.

Він нагадав, що Іван Яцкін був заарештований в окупованому Криму в жовтні 2019 року і в день арешту був перевезений з Криму в Москву в СІЗО «Лефортово».

«Там він перебуває вже протягом 14,5 місяців. Останні кілька місяців він перебуває в одиночній камері», – зазначив адвокат.

Він також повідомив, що Яцкін скаржиться на стан здоров’я.

«Іван Яцкін поскаржився на болі в грудях – дають про себе знати наслідки травми тримісячної давності, тоді його навіть вивозили в міський травмпункт на рентген. Однак, як видно, той знімок чи то втратили, чи то ще з ним щось трапилося, але до сих пір не було повторного обстеження тюремним лікарем, вже зі знімком – при першому обстеженні лікар сказав, що знайде знімок і ще раз огляне . Мабуть, не знайшов», – розповів Полозов.

За його словами, кримчанин припускає, що «у нього може бути тріщина в ребрі», оскільки біль не проходить, тому він би хотів отримати повторне обстеження.

Як повідомлялось, 14 грудня 2020 року Московський міський суду продовжив до 16 лютого 2021 року термін утримання під вартою кримчанину Івану Яцкіну.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
  • 13 жовтня Мосміськсуд продовжив запобіжний захід у вигляді утримання під вартою Івану Яцкіну, який утримується в московському СІЗО «Лефортово», ще на два місяці до 16 грудня 2020 року. 10 листопада Перший апеляційний суд загальної юрисдикції в Москві відхилив апеляційну скаргу на продовження арешту Яцкіну.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine