У ОРДЛО паспорти РФ отримали 164 тисяч українців, які проживають на підконтрольній території – правозахисники

На окупованому Донбасі російські паспорти, що видаються за спрощеною системою, отримали 164,34 тисячі громадян України, які проживають на підконтрольній території України і мають статус внутрішньо переміщеної особи (ВПЛ).

паспортов

Фото: Александр Река/ТАСС

Про це повідомляє Східна правозахисна група.

«За інформацією наших джерел в ОРДЛО, а також наших співробітників (моніторів) в ОРДЛО, паспорти РФ, що видаються за спрощеною системою, отримали 164,34 тисячі громадян України, які проживають на підконтрольній території України», – йдеться в повідомленні.

За даними на листопад 2020 року, які отримали правозахисники, в ОРЛО українським громадянам з підконтрольних територій України видали 68,3 тис. паспортів РФ, в ОРДО – 95,93 тис. паспортів.

Також в Східній правозахисній групі описали механізм, який використовується в ОРДЛО для видачі російських паспортів громадянам України.

Так, людям, які проживають на підконтрольній українському уряду території і мають довідку ВПЛ, а в паспорті громадянина України стоїть прописка на території ОРДЛО, також оформляють паспорти РФ і записують в окрему чергу при оформленні. У Міграційній службі РФ в Ростовській області фіксується фактичне місце проживання осіб, які оформили паспорт РФ.

«Наші експерти вважають, що таким чином РФ готується до політичної дестабілізації в Україні і ескалації військового конфлікту не прямими діями. Принаймні РФ точно буде заявляти про захист прав своїх громадян на території України», – вказують правозахисники.

Нагадаємо:

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • 24 квітня 20220 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, який спрощує отримання російського громадянства для громадян України, а також Білорусі, Казахстану і Молдови. Також глава Кремля підписав закон, який звільняє жителів окупованого Донбасу, які подають заяви про вступ до громадянства РФ, від сплати держмита.
  • 14 січня 2021 року Східна правозахисна група повідомила, що окупаційні адміністрації на кінець 2020 року видали жителям ОРДЛО понад 1,2 млн паспортів так званих «ДНР» і «ЛНР», а також понад 440 тис. паспортів РФ.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine