Рада ввела санкції щодо Нікарагуа за відкриття незаконного «почесного консульства» в Криму

Верховна Рада ухвалила постанову про затвердження санкцій щодо Республіки Нікарагуа, яка в порушення міжнародного права відкрила «почесне консульство» в окупованому Криму.

Олег Бєлавєнцев 10 листопада 2020 року одержав «патент консула» Нікарагуа в Криму від посла Республіки Нікарагуа в РФ Альби Асусенни Торрес, Фото: РИА Новости

«За» документ №4689 проголосували 322 нардепи.

Проєкт постанови був внесений напередодні президентом Володимиром Зеленським для імплементації рішення РНБО.

«За результатами розгляду на своєму засіданні 02 лютого 2021 року (Протокол № 43) Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді України прийняти поданий Президентом України проект Постанови Верховної Ради України «Про затвердження рішення Ради національної безпеки і оборони України від 1 лютого 2021 року «Про застосування секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа» (реєстр. № 4689 від 01.02.2021) за основу та в цілому», – йдеться в проекті постанови.

Як говориться в Указі президента №41/2021, застосувати строком на п’ять років такі секторальні спеціальні економічні та інші обмежувальні заходи (санкції) до Республіки Нікарагуа:

1) обмеження торговельних операцій із товарами груп 08, 09 і 24 згідно з Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності (УКТ ЗЕД) у частині заборони експортно-імпортних операцій, операцій із переробки з підприємствами-резидентами;

2) повне припинення транзиту ресурсів, польотів та перевезень територією України;

3) запобігання виведенню капіталів за межі України;

4) зупинення виконання економічних та фінансових зобов’язань;

5) заборона видачі дозволів, ліцензій Національного банку України на здійснення інвестицій у Республіку Нікарагуа, розміщення валютних цінностей на рахунках і вкладах на території Республіки Нікарагуа;

6) припинення видачі дозволів, ліцензій на ввезення в Україну з Республіки Нікарагуа чи вивезення з України валютних цінностей та обмеження видачі готівки за платіжними картками, емітованими резидентами Республіки Нікарагуа;

7) заборона здійснення Національним банком України реєстрації учасника міжнародної платіжної системи, платіжною організацією якої є резидент Республіки Нікарагуа;

8) заборона передання технологій, прав на об’єкти права інтелектуальної власності.

Кабінету Міністрів України разом зі Службою зовнішньої розвідки України, Службою безпеки України, Національним банком України та іншими державними органами відповідно до компетенції забезпечити реалізацію і моніторинг ефективності секторальних спеціальних економічних та інших обмежувальних заходів (санкцій) до Республіки Нікарагуа, передбачених пунктом 2 цього рішення.

Міністерству закордонних справ України поінформувати компетентні органи Європейського Союзу, Сполучених Штатів Америки, Канади та інших держав про застосування санкцій.

Нагадаємо:

  • У серпні 2020 року МЗС України надіслав ноту Нікарагуа, яка в порушення українського законодавства та міжнародного права призначила експредставника президента РФ у так званому «Кримському федеральному окрузі» Олега Бєлавєнцева «почесним консулом» в окупованому Криму. Київ вимагає скасувати це рішення та розглядає його як спробу легітимізувати незаконну анексію Кримського півострова.
  • 10 жовтня в Сімферополі відбулося відкриття «почесного консульства Нікарагуа в Республіці Крим». Для участі в його відкритті в окупований Крим прибула посол Республіки Нікарагуа в РФ Альба Асусена Торрес, яка передала копії патенту керівництва Нікарагуа з відкриття «консульства» «почесному консулу Нікарагуа в Криму» Олегу Бєлавєнцеву.
  • Україна почала процес застосування санкційних заходів до Нікарагуа через незаконне відкриття «почесного консульства» в Криму і неузгодженого з українською стороною візиту на півострів нікарагуанського посла. Глава українського МЗС Дмитро Кулеба заявив, що за неповагу до територіальної цілісності і суверенітету України Нікарагуа заплатить і грошима, і політичними репутаційні втратами.

Детальніше читайте в матеріалі Центру журналістських розслідувань Навіщо Росії почесне консульство Нікарагуа в Криму?

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine