ЄС починає нову програму підтримки Донбасу – президент Євроради Мішель

ЄС у 2021 році починає нову програму підтримки економічного розвитку і надання державних послуг на Донбасі.

Фото: ОП

Про це повідомив президент Європейської ради Шарль Мішель під час візиту в Україну.

«ЄС надав значну підтримку Україні для пом’якшення впливу конфлікту, і цього року ми починаємо нову програму для підтримки економічного розвитку і надання державних послуг у цьому регіоні. Це також буде включати фінансування пунктів в’їзду-виїзду», – сказав Мішель на прес-конференції з президентом України Володимиром Зеленським у Луганській області.

Президент Володимир Зеленський і президент Європейської ради Шарль Мішель поспілкувалися з представниками міжнародних гуманітарних місій на КПВВ «Щастя» та подякували їм за діяльність, повідомляє пресслужба Зеленського.

«Ми високо цінуємо роботу гуманітарних місій на лінії розмежування. Ви надаєте безцінну допомогу в реалізації наших мирних ініціатив та підтримуєте мирне населення. Саме ваші ініціативи рятують людські життя у складних умовах прифронтового Донбасу», – сказав Зеленський.

Фото: ОП

Він та Мішель оглянули подарований у межах Програми розвитку ООН мобільний Центр надання адміністративних послуг, який дає змогу надавати якісний сервіс людям, що не можуть дістатися до стаціонарних будівель ЦНАПів, зокрема літнім мешканцям прифронтових населених пунктів.

«Ми отримали його завдяки нашим гуманітарним партнерам. Такі центри можуть їздити та надавати сервіс людям на місцях», – розповів віцепрем’єр-міністр – міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Олексій Резніков.

Представники Агентства ООН у справах біженців наголосили на важливості соціальної адаптації внутрішньо переміщених осіб з тимчасово окупованих територій, а працівники місії Міжнародного комітету Червоного Хреста розповіли про гуманітарні ініціативи щодо захисту літніх людей, які проживають на лінії розмежування.

Представники Danish Demining Group і HALO Trust, які опікуються проблемою розмінування територій, подякували Президентові України за підписання закону про протимінну діяльність. На їхнє переконання, цей документ пришвидшить роботу з розмінування та допоможе зменшити кількість жертв від вибухів мін.

Водночас представники організацій закликали продовжити впровадження законодавчих норм щодо розмінування територій.

Представники СММ ОБСЄ поінформували про особливості роботи на Донбасі та продемонстрували технічні можливості місії – спеціальні автомобілі та безпілотники.

Кабмін України визначив державне підприємство «Реінтеграція та відновлення» міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України відповідальним за облаштування, утримання та обслуговування КПВВ та прилеглих до них територій на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.

Як повідомляв Центр журналістських розслідувань, Мінреінтеграції намагається отримати для фінансування свого держпідприємства «Реінтеграція і відновлення» гроші, передбачені в бюджеті на програму підтримки політв’язнів Кремля. Суть цієї оборудки докладно розкрито у публікаціях «Резніков і Шмигаль перекинули гроші політв’язнів на утримання ДПшки Мінреінтеграції» та «ДеПешка Мінреінтеграції забере 6,5 млн грн з програми підтримки політбранців».

Нагадаємо:

  • 19 листопада 2020 року Олексій Резніков повідомив, що багатофункціональні сервісні центри в 2021 році будуть облаштовані на всіх КПВВ на лінії розмежування на Донбасі та на адмінкордоні з окупованим Кримом.
  • 16 грудня 2020 року у Донецькій області на КПВВ «Новотроїцьке» на лінії розмежування відкрито сучасний багатофункціональний сервісний центр та працює відділення Ощадбанку, послугами якого можуть користатись як громадяни, що живуть на непідконтрольній території Донбасу, так і місцеві мешканці.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine