Білоруські опозиціонери опублікували фільм про багатства Лукашенка

Новини
Олександр Лукашенко на інавгурації, Мінськ, 23.09.2020 Фото: belta.by

Білоруський опозиційний ресурс Nexta зняв документальний фільм-розслідування «Лукашенко. Золоте дно» про активи самопроголошеного президента Олександра Лукашенка і його сім’ї, а також про його причетність до корупції.

Фільм опублікований на YouTube-каналі Nexta, повідомляє видання «Настоящее время».

У ньому автори розповідають про резиденції Лукашенка, його дорогі автомашини і подарунки, які він використовує в своїх особистих цілях, а також витрати на потреби політика.

Як стверджується, Лукашенко також протегує ряду білоруських і зарубіжних підприємців з корупційними цілями. Зокрема, у фільмі згадується російський бізнесмен Михайло Гуцерієв. Автори фільму стверджують, що резиденція «Красносільське» могла бути «подарунком» олігарха для Лукашенка. Гуцерієв поки не прокоментував розслідування.

Сам Лукашенко минулого тижня заявляв, що у нього немає ніяких багатств, а майже все, чим він користується, належить державі. «У мене є «палац». По-моєму, 7 на 8 – будиночок, де я виріс з матір’ю. Ось це мій «палац», – сказав він.

Олександр Лукашенко прийшов до влади в 1994 році і кілька разів міняв Конституцію Білорусі, щоб залишатися на президентській посаді. У серпні 2020 року, за офіційними даними ЦВК, він вшосте виграв вибори. Після оголошення підсумків люди вийшли на протести, які тривають донині. 23 вересня Лукашенко провів таємну церемонію інавгурації, проте ряд країн Євросоюзу, а також Великобританія, США, Канада не визнали його легітимність.

Євросоюз ввів три пакети санкцій щодо білоруських властей через фальсифікації під час президентських виборів і триваючого насильства щодо мирних демонстрантів. Перший санкційний пакет був прийнятий ЄС 2 жовтня, там значилися 40 білоруських офіційних осіб – силовиків (представників МВС і КДБ) і членів ЦВК, – щодо яких були введені персональні обмеження.

Другий пакет санкцій було прийнято 6 листопада: Євросоюз ввів обмеження щодо Олександра Лукашенка і 14 високопоставлених чиновників, у тому числі помічника президента Віктора Лукашенка, глави адміністрації президента Ігоря Сергієнка, керівника КДБ Івана Тертелі, начальника Слідчого комітету Івана Носкевіча, глави ОАЦ Андрія Павлюченка, прес-секретаря Лукашенко Наталії Ейсмонт та інших. Санкції ЄС також продублювала Великобританія.

Нагадаємо:

  • У Білорусі з 9 серпня 2020 року тривають акції протесту і мітинги проти фальсифікованих виборів президента. На підприємствах тривають страйки.
  • 14 серпня ЦВК Білорусі оприлюднила остаточні підсумки виборів і оголосив переможцем Олександра Лукашенка, який, згідно з офіційними даними, отримав 80,1% голосів виборців.
  • Опозиція сформувала Координаційну раду для передачі влади в країні і вимагає перевиборів.
  • Депутати Європарламенту не визнають результати президентських виборів в Білорусі і вважають Олександра Лукашенка персоною нон-грата. Євродепутати засудили арешти і акти насильства і тортур проти мирних демонстрантів і закликала до всебічного розслідування цих злочинів.
  • 23 вересня 2020 року Олександр Лукашенко таємно вступив на посаду президента Білорусі. Церемонія інавгурації пройшла в Мінську в Палаці незалежності, заздалегідь про неї не повідомлялося.