Закуплена вакцина Covishield придатна до червня, використати всю партію Україна не встигає – ZN.UA

Новини
Вакцина Covishield Фото: loda.gov.ua

Кінцевий термін використання закупленої через міжнародну компанію Crown Agents вакцини Covishield виробництва Serum Institute of India закінчується 23 червня 2021 року. З урахуванням дуже повільного темпу вакцинації, використати всю партію в 500 тис. доз Україна не встигає.

Про це пише ZN.UA з посиланням документи про постачання в Україну індійської вакцини, які є в розпорядженні видання.

«З огляду на те, що Україна отримала 500 тисяч доз вакцини, швидкість вакцинації має зрости мінімум удвічі, щоб вся партія була використана вчасно. Зараз середній темп вакцинації в Україні становить близько 2400 щеплень в добу, отже до 23 червня, при збереженні існуючих темпів, Україна встигне використовувати тільки половину завезених вакцин», – пише видання.

1 березня в своїй статті редактор ZN.UA Алла Котляр писала про те, що Україна мала отримати вакцину раніше, ніж це сталося. За даними джерела в МОЗ України, два контракти на вакцину загальним обсягом в 12 млн доз (2 млн – по 5,5 дол., очевидно, CoviShield і 10 млн доз – по 9 дол., можливо, Novavax) були підписані ще в грудні 2020 року, коли в Індії побував заступник міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко. За умовами першого контракту, Україна повинна була внести передоплату. Але не внесла. Поставка зривалася. Господар заводу взагалі не хотів відвантажувати вакцину Україні. До вмовляння довелося підключитися послу Індії в Україні та індійському земляцтву.

Нагадаємо:

  • 19 лютого 2021 року міністерство охорони здоров’я України видало наказ, згідно з яким медичної вертикалі в регіонах забороняється поширювати будь-яку інформацію про виробників і постачальників вакцини від COVID-19.
  • 24 лютого 2021 року в Україні стартувала вакцинація від коронавируса препаратом CoviShield, який виготовляє в Індії компанія Serum Institute of India за ліцензією британських розробників – Оксфордського університету і AstraZeneca.
  • МОЗ України звернулося до міжнародної компанії Crown Agents, яку Кабмін визначив закупівельником COVID-вакцин для України, щодо можливості надання інформації про вакцини Covishield виробництва Serum Institute of India. Мова йде про дату виробництва та строк придатності цих вакцин проти COVID-19.