Путін використовував Деркача для втручання в американські вибори – розвідка США

Новини
Фото: InformNapalm

Американська розвідка вказала на дії президента РФ Володимира Путіна, який через українського нардепа Андрія Деркача намагався дискредитувати Джо Байдена на виборах у США та посприяти перемозі Дональда Трампа.

Про це йдеться у звіті, оприлюдненому офісом директора Національної розвідки США.

«Ключовим елементом стратегії Москви під час цих виборів було використання довірених осіб, пов’язаних з російською розвідкою, для поширення наративів – включаючи брехливі або необґрунтовані звинувачення проти президента Байдена – американським ЗМІ, американським чиновникам та впливовим особам у США, в тому числі близьких до колишнього президента Трампа та його адміністрації», – йдеться у звіті.

У документі також уточнюється, що Путін «контролював дії Андрія Деркача, українського законодавця, який відіграв помітну роль в активності Росії щодо впливу на вибори».

При цьому зазначається, що Кремль мав на меті підтримати Дональда Трампа на президентських виборах, дискредитувати довіру громадян до демократичних процесів та посилити розкол у США.

ICA-declass-16MAR21

Волонтери InformNapalm та партія «Демократична сокира» встановили низку людей, які займалися поширенням «плівок Деркача», та не потрапили після цього під санкції США. Пізніше InformNapalm опублікувало розслідування.

Нагадаємо: 

  • 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.
  • 10 вересня 2020 року Андрій Деркач був включений до санкційного списку Агентства з контролю за іноземними активами Мінфіна США (OFAC) за програмою, запровадженою щодо осіб, які намагалися втрутитися у процес виборів США.