«Плівки Деркача» поширювала ціла мережа людей, серед яких Портнов, Шарій та дружина Медведчука – InformNapalm

Волонтери InformNapalm та партія «Демократична сокира» встановили низку людей, які займалися поширенням «плівок Деркача», та не потрапили після цього під санкції США. Пізніше InformNapalm опублікувало розслідування.

Фото: InformNapalm

«Спільне розслідування громадських організацій дійшло висновку, що насправді в інформаційній операції з просування «плівок Деркача» і намаганні вплинути на вибори у США та розсварити Україну та Сполучені Штати Америки брало участь набагато більше осіб, ніж є у санкційному списку», — зазначили розслідувачі.

Громадські активісти назвали імена людей, які виконували різні ролі у поширенні плівок:

  • блогер Анатолій Шарій — «публічний рупор»;
  • нардеп партії ОПЗЖ Тарас Козак – «забезпечував медіаресурси для поширення необхідних тез»;
  • дружина Віктора Медведчука Оксана Марченко — «забезпечувала медіаресурси для поширення необхідних тез»;
  • заступник голови адміністрації президента часів Януковича Андрій Портнов — «архітектор юридичної легалізації»;
  • олігарх Ігор Коломойський — «забезпечував медіаресурси для поширення необхідних тез»;
  • телеведучий каналу «НАШ» Макс Назаров (Назар Діордіца) — «публічний рупор».

«Усі ці люди політично та фінансово пов’язані з Росією та є такими ж російськими агентами впливу, як Андрій Деркач, Олександр Дубінський та інші особи, які потрапили під санкції раніше. Вони так само намагалися впливати на вибір американських виборців шляхом поширення дезінформації, особисто або опосередковано через свої медійні активи та пов’язаних осіб», — йдеться у заяві.

Активісти звернулися у Мінфін США, аби відомство розглянуло питання впровадження санкцій проти цих людей.

Як повідомлялося, США запровадили санкції проти семи громадян України та чотирьох організацій. Ці особи та організації є частиною мережі іноземного впливу, пов’язаної з Росією та Андрієм Деркачем, проти якого були запроваджені санкції 10 вересня 2020 року за його спробу вплинути на президентські вибори в США 2020 року. Деркач — народний депутат України, «вже понад десять років є активним російським агентом, який підтримує тісні зв’язки з російськими спецслужбами», — говориться у заяві держсекретаря США Майка Помпео.

Зокрема, під санкції потрапили  Олександр Дубінський та фігурант розслідувань ЦЖР, екс-нардеп Олександр Онищенко. Санкції застосовано також до медіапроєктів Деркача, включно з телекомпанією «Ера».

Застосуванню санкцій посприяла українська громадська організація «Центр протидії корупції». Виконавча директорка ЦПК Дарія Каленюк в ефірі програми «Питання національної безпеки» Центру журналістських розслідувань розповіла про те, що передувало заяві організації до Агентства з питань контролю за іноземними активами Мінфіну США (OFAC) та що ЦПК робитиме далі.

Нагадаємо: 

  • 9 липня 2020 року народний депутат Андрій Деркач оприлюднив запис розмови людей із голосами схожими на голоси п’ятого президента України Петра Порошенка і президента Російської Федерації Володимира Путіна.
  • 10 вересня 2020 року Андрій Деркач був включений до санкційного списку Агентства з контролю за іноземними активами Мінфіна США (OFAC) за програмою, запровадженою щодо осіб, які намагалися втрутитися у процес виборів США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine