Мінреінтеграції має намір до червня підготувати законопроект про держполітику перехідного періоду

Новини

Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій має намір до червня підготувати остаточний варіант законопроекту про державну політику перехідного періоду.

«Його доопрацьовуватимуть. Той драфт, який є на сьогодні, не є остаточним. Ми плануємо вийти на більш-менш остаточний драфт ближче до початку літа, десь на червень місяць», – сказав заступник міністра з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України Ігор Яременко, пише Інтерфакс-Україна.

За його словами, після того, як буде представлено остаточний варіант законопроекту, міністерство планує вийти з інформаційними посиланнями, які будуть важливі для просування ініціативи і на окупованій, і на підконтрольній території України.

Крім того, законопроект направлять до Венеціанської комісії для отримання її висновків.

Експерт Регіонального центру прав людини Роман Мартиновський вважає, що проблему повільного розгляду в судах Україні кримінальних проваджень, пов’язаних зі збройним конфліктом, допоможе вирішити залучення до судових розглядів міжнародних фахівців, які добре знають практику застосування норм міжнародного кримінального права та на яких неможливо вплинути, сказав він в ефірі програми «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська).

Нагадаємо:

  • В серпні 2019 року Офіс президента повідомив, що для відновлення миру і нормального життя на окупованих територіях Криму и Донбасу, усунення порушень прав українських громадян, притягнення до відповідальності за скоєні злочини, відшкодування збитків буде підготовлена концепція перехідного правосуддя, імплементовані норми і принципи міжнародного гуманітарного та міжнародного кримінального права.
  • Україна хоче використати досвід Хорватії у сфері деокупації та реінтеграції окупованих територій при формуванні державної політики деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій Донбасу і Криму.
  • В кінці грудня 2020 року Мінреінтеграції завершило розробку проєкту закону «Про державну політику перехідного періоду», який передбачає уніфікацію підходів у законодавстві щодо тимчасово окупованих територій Донбасу та Криму, а також запровадження елементів перехідного правосуддя та закріплення за РФ статусу держави-агресора, держави-окупанта.
  • Саміт глав держав та урядів, який відбудеться у Києві 23 серпня, запустить роботу Кримської платформи – міжнародного майданчика з  деокупації Криму. Однак саме Україна має в першу чергу продемонструвати готовність до деокупації і реінтеграції окупованого півострова – не на словах, а на практиці. От тільки з практикою в Україні поки не все гаразд.