Денісова вимагає від РФ надати медичну допомогу утримуваним у СІЗО кримським татарам

Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова повідомила, що звернулася до російського омбудсмена для вжиття заходів реагування щодо надання медичної допомоги кримським татарам - Джемілю Гафарову і Яшару Шіхаметову, які утримуються в СІЗО в Криму і Ростові-на-Дону.

«У Джеміля Гафарова, інваліда II групи, загострилися хронічні хвороби – ниркова недостатність 4 стадії, ішемічна хвороба серця та інші. Більше року він не отримує належної медичної допомоги, а його звернення до медичної частини СІЗО ігноруються і залишаються без будь-якої реакції. В силу цих обставин наш співвітчизник відчуває сильний біль і страждання», – стверджує Денісова.

За її інформацією, Яшар Шіхаметов також скаржиться на сильні болі в нирках.

«Він викликав лікаря кілька разів. Йому було проведено огляд, проте ні діагнозу, ні лікування досі не призначено», – йдеться в повідомленні українського омбудсмена.

Вона зазначила, що звернулася до російської колезі Тетяні Москалькової з вимогою «терміново вжити необхідних заходів» для відновлення прав Джеміля Гафарова і Яшара Шіхаметова.

«Звертаюся до Генерального прокурора Росії з вимогою притягнути до кримінальної відповідальності винних посадових осіб у вчиненні ними злочинів передбачених статтями 124, 124.1, 125 Кримінального кодексу Росії, а саме через ненадання медичної допомоги незаконно утримуним громадянам України», – повідомляє Денісова.

ФСБ завершила досудове слідство у другій сімферопольській «справі кримських мусульман». Групу з 25 затриманих в окупованому Криму фігурантів справи розділили на п’ять груп по п’ять чоловік, ще четверо числяться в розшуку. Частина заарештованих у справі утримуються в Ростовській області РФ, частина – в Криму.

Нагадаємо:

  • 27 березня 2019 року в Криму російські силовики провели обшуки в 25 будинках кримських татар. Обшуки пройшли в селі Строгонівка Сімферопольського району і в мікрорайоні Кам’янка Сімферополя. У ФСБ РФ заявили, що в Криму затримано 20 осіб, «підозрюваних в участі в релігійній організації «Хізб ут-Тахрір», забороненій в РФ. Серед затриманих був і Асан Яніков. 27 і 28 березня «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
  • В ФСБ заявили, що в окупованому Криму провели обшуки у прихильників організації «Хізб ут-Тахрір», діяльність якої заборонена в Росії.
  • 28 березня 2019 року у російському Ростові-на-Дону силовики затримали трьох активістів «Кримської солідарності» – Ремзі Бекирова, Османа Аріфмеметова і Владлена Абдулкадирова, в будинках яких у Криму напередодні пройшли обшуки.
  • 27 і 28 березня 2019 року «Київський райсуд» Сімферополя заарештував всіх затриманих активістів.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine