Аксенов надав «забудовнику» Фороського парку з Татарстану підряди на 19 млн рублів за проекти реконструкції водозаборів у Криму

Новини
Будівництво у Фороському парку Скріншот відео: YouTube / Александр Михайленко

Так званий «голова Криму» Сергій Аксенов обрав держпідприємство з російського Татарстану «Татинвестгражданпроект» для проектування реконструкції трьох водозаборів на окупованому півострові. Ця ж компанія є номінальним «забудовником» Фороського парку-пам’ятки на Південному березі Криму, через руйнування якого відкриті кримінальні справи в Україні і Росії.

Про це повідомляє Бюро судової інформації з посиланням на відповідне «розпорядження» Сергія Аксенова від 24 березня 2021 року.

Підприємство «Татинвестгражданпроект», засновником якого є Республіка Татарстан, обране Аксеновим до виконання проектних робіт без відкритого конкурсу як єдиного підрядника. Постанова «кримського уряду» дозволяє «голові Криму» одноосібно обирати постачальника незалежно від ціни контракту і обсягу закупівель.

Відтак «Татинвестгражданпроект» отримає 10,7 мільйонів рублів за проект реконструкції Вілінського водозабору (Бахчисарайський район). Проектно-пошукові роботи з реконструкції в тому ж районі Альмінського сільського групового водозабору з заміною насосного обладнання будуть коштувати 3,9 млн рублів. Вартість аналогічних робіт по реконструкції Іванівського групового водозабору (Сакський район) із заміною насосного обладнання становить 4,5 млн рублів. Документація має бути підготовлена до кінця 2021 року.

«Татинвестгражданпроект» є офіційно визначеним забудовником території санаторію «Форос» та Фороського парку-пам’ятки. Як виявило розслідування Центру журналістських розслідувань, компанія є суто проектувальною і не має ліцензії на ведення будівельних робіт.

Паспорт об’єкту Скріншот відео: YouTube CrimeaDrone

Відповідальним за будівництво у паспорті об’єкту вказаний Карім Шакіров, який є керівником ТОВ «Реновація», що займається електромонтажними роботами.

Засновником компанії є Револь Ісмагілов, який є довіреною особою будівельного магната Татарстану Равіля Зіганшина.

Як повідомлялось, прокуратура АРК та Севастополя відкрила кримінальне провадження за заявою представництва президента України в АРК щодо злочинних дій окупаційної адміністрації з руйнування Фороського ландшафтного парку в окупованому Криму, через будівництво, яке ведуть у парку структури з російського Татарстану, пов’язані з компанією «Татнефть».

Нагадаємо:

  • Центр журналістських розслідувань у матеріалі ««Нью Казань» у Форосі: Як високі чини Татарстану колонізують берег Криму» розповів, як топ-посадовці російського Татарстану та тісно переплетений з ними і державними компаніями бізнес колонізували кримський Форос. Корумповані клани «казанських» скуповують землі і нищать безжальною забудовою Фороський парк-пам’ятку. Розкішні дачі тут мають родини експрезидента Республіки Татарстан Шаймієва, ексвіцепрем’єра і радника нинішнього президента Татарстану Равіля Муратова, керівника апарату президента республіки і ексглави МВС Асгата Сафарова та інших чиновників. І в приватизації вкраденого в України санаторію «Форос», і в незаконній забудові його території відслідковується зв’язок із акціонерною компанією «Татнефть», яка вперто віднікується від незаконних оборудок у Форосі, бо побоюється західних санкцій.
  • Колишня «прокурор Криму», а нині «заступник голови комітету Держдуми РФ з міжнародних справ» Наталія Поклонська стверджує, що Генпрокуратура Росії порушила кримінальну справу за результатами виявлених в ході перевірки порушень природоохоронного законодавства при будівництві на території Фороського парку в окупованому Криму.