В Україну відправили першу партію китайської вакцини CoronaVac

В Україну з Китаю відправили першу партію вакцини від коронавірусу CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech.

Вакцина CoronaVac китайської компанії Sinovac Biotech Фото: facebook.com/ukrembcn

Про це повідомило посольство України в Китайській народній республіці на своїй сторінці у Facebook.

«Завдяки наполегливим зусиллям посольства 25 березня ц.р. в Україну було відправлено першу партію із замовлених Україною 1,915 млн вакцин проти COVID-19 CoronaVac виробництва китайської компанії Sinovac Biotech», – зазначили у диппредставництві.

Як вказують українські дипломати, ця інактивована вакцина, що була 10 березня зареєстрована МОЗ України, пройшла усі етапи клінічних досліджень, офіційно підтвердивши її ефективність і безпечність, і наразі вже широко застосовується для захисту населення від пандемії у КНР, Бразилії, Мексиці, Чилі, Туреччині, Індонезії, Таїланді, Малайзії.

Відправка вакцини CoronaVac з Китаю Фото: facebook.com/ukrembcn

У посольстві повідомили, що компанія Sinovac Biotech була заснована у 1999 році і наразі є світовим лідером у розробці і виробництві вакцин різних типів (гепатит A і Б, вітряна віспа, пташиний грип H5N1, свинячий грип H1N1, ентеровіруси тощо).

Як повідомлялось, міністерство охорони здоров’я планує до кінця поточного року закупити 7 890 268 доз вакцини від COVID-19 на суму 4 млрд грн для вакцинування 3 945 134 осіб з визначених груп ризику.

Нагадаємо:

  • 30 грудня 2020 року Україна заплатила за майбутню поставку 1,9 млн доз китайської вакцини від COVID-19 CoronaVac аванс у сумі 964,3 млн грн за договором між ДП «Медичні закупівлі України» та приватною компанією «Лекхім». Умовами договору передбачена 100% передплата з можливістю її повернення в повному обсязі у разі порушення графіку поставки товару. Кінцевий термін поставки – 31 травня 2021 року.
  • Експертна організація StateWatch повідомляла, що вакцина з Китаю має бути поставлена до кінця травня, інакше «Лекхім» поверне мільярд гривень.
  • 3 лютого 2021 року «Лекхім» попередив керівництво ДП «Медичні закупівлі України» про затримку до квітня поставок першої партії вакцини від коронавірусу китайського фармвиробника Sinovac Biotech.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine