Як захистити своє право власності на земельну ділянку в Криму – онлайн-обговорення

Новини
Фото: investigator.org.ua

У Києві проходить онлайн-обговорення на тему «Як захистити своє право власності на земельну ділянку в Криму». Учасники обговорюють указ президента РФ Володимира Путіна від 20 березня 2020 року, який забороняє іноземцям, а отже і громадянам України володіти земельними ділянками в прибережних регіонах окупованого Криму є дискримінаційним і порушує міжнародне гуманітарне право.

Трансляцію веде КримSOS.

«Іноземець або особа без громадянства повинні продати свою земельну ділянку протягом року з моменту прийняття цього указу або іншим способом переоформити його на громадян Росії. В іншому випадку, така ділянка буде відчужена за рішенням суду. Громадяни України, які «автоматично» не отримали громадянство Росії, вважаються в Криму іноземцями», – йдеться в описі обговорення.

Питання на обговоренні:

наслідки відчуження землі в Криму;
державна політика України щодо захисту жертв порушень прав на майно з боку окупаційної влади Криму;
російська судова практика щодо відчуження земельних ділянок;
розслідування українськими правоохоронцями кримінальних проваджень за фактами привласнення майна в Криму;
перспективи розгляду справ про відчуження землі на півострові в Європейському суді з прав людини.

Як повідомляється, презентують новий тематичний блок в Telegram-боті CrimeaIsUaBot із земельних питань – там кримчани можуть швидко отримати консультацію і заповнити шаблони документів. Крім цього, представлять інтернет-сторінку, де зібрали всі корисні матеріали та контакти для допомоги кримчанам в земельних питаннях.

Серед заявлених спікерів – перший заступник постійного представника президента України в Автономній Республіці Крим Дар’я Свиридова, перший заступник керівника прокуратури Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Віталій Секретар, адвокат Української Гельсінської спілки з прав людини Максим Тимочко, адвокат, юридичний експерт Регіонального центру з прав людини Микола Кіккас. Модератор заходу Ольга Куришко – координатор юридичного напряму «КримSOS».

Детально про це розповів Микола КІККАС, юрист і експерт Регіонального центру прав людини в програмі «Питання національної безпеки» з Валентиною Самар (проект Центру журналістських розслідувань, ефір ТРК Чорноморська), випуск від 23 березня 2021 року.

Всі особи, майно яких було експропрійовано, вилучено на тимчасово окупованій території, є потерпілими, жертвами збройного конфлікту. І вже сьогодні Україна повинна створити ефективні процедури відновлення документів, що засвідчують майнові права, визначити принципи повернення власникам майна, яке було незаконно відчужене під час окупації,  заявили в представництві президента України в АРК.

Прокуратура Криму та Регіональний центр прав людини передали до Міжнародного кримінального суду подання про 3952 жертв порушення права власності в Криму, яке підготували на основі моніторингу судових рішень. Юрист РЦПЛ Роман Мартиновський розповів Бюро судової інформації про те, як збиралася інформація і як захистити права на майно на окупованому півострові.

Нагадаємо: 

  • 20 березня 2020 року російський президент Володимир Путін своїм указом розширив перелік територій, земельні ділянки на яких не можуть бути у власності у іноземних громадян та іноземних юридичних осіб, прибережними регіонами окупованих Криму і Севастополя.
  • Прокуратура АРК розслідує як воєнний злочин указ Володимира Путіна про заборону українцям володіти землею у Криму в рамках кримінального провадження, розпочатого за фактом привласнення української державної і приватної власності в окупованих Криму та Севастополі.
  • Правозахисники вказують, що указ Володимира Путіна, який забороняє іноземцям, а отже і громадянам України володіти земельними ділянками в прибережних регіонах окупованого Криму є дискримінаційним і порушує міжнародне гуманітарне право.
  • Представництво президента в АРК повідомило, що Україна направила до Офісу Прокурора Міжнародного кримінального суду відомості через указ Володимира Путіна про землю в Криму.