МВФ допоможе Україні впровадити накопичувальні пенсії

Новини
пенсий
Фото: Главком

Кабмін за допомогою МВФ буде розробляти модель впровадження в Україні другого рівня пенсійної системи (обов’язкові накопичувальні пенсії).

Про це в інтерв’ю LIGA.net розповіла міністр фінансів Сергій Марченко.

«Ця тема обговорювалася під час останньої місії МВФ (проходила з грудня 2020 по лютий 2021, закінчилася безрезультатно, – Ред.). Експерти Фонду готові долучитися до роботи по визначенню оптимально моделі, яка повинна забезпечити збалансованість публічних фінансів і мінімізувати можливі ризики», – сказав він.

Раніше глава Комітету ВР з питань соціальної політики Галина Третьякова заявила, що фінансування пенсій другого рівня буде відбуватися за рахунок Єдиного соціального внеску та податку на доходи фізичних осіб. Від кожного з податків (22 і 18% відповідно) в накопичувальну систему буде перераховуватися по 2%.

Міністр соцполітики Марина Лазебна ананосувала доопрацювання законопроекту про другий рівень пенсійного забезпечення (№2683), щоб вийти на пристойний коефіцієнт заміщення пенсією заробітку. Накопичувальна система носить в собі стимулюючий принцип для отримання населенням гідних зарплат і їх легалізації. Чим більше внески, тим більше накопичення. Ці кошти є власністю людини і підлягають спадкоємству членами родини.

Нагадаємо:

  • Пенсійний фонд України показав мобільний додаток для пенсіонерів і опублікував покрокову інструкцію. Громадяни можуть, не виходячи з дому, скористатися необхідними послугами. В додатку подано ряд функцій, які детально описує Пенсійний фонд. Також пояснюється, як ним користуватися.
  • У травні ПФУ направив на пенсійні виплати 689,6 млн грн. На 1 квітня середній розмір виплати 11,3 мільйонам пенсіонерам становив 3170,14 грн.