РФ повинна припинити нарощувати війська на кордоні з Україною – генсек НАТО

Генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг закликає РФ негайно припинити нарощування військ на кордоні з Україною і на окупованих територіях.

Генсек НАТО Єнс Столтенберг Фото: Reuters

Таку заяву він зробив у вівторок в Брюсселі після закінчення засідання Комісії Україна-НАТО, яке відбулося на прохання української сторони в зв’язку з посиленням військової присутності РФ на кордоні з Україною, пише Інтерфакс-Україна.

«Ми серйозно стурбовані триваючим розвитком подій, і НАТО пильно моніторить ситуацію. За останні тижні Росія наблизила тисячі підрозділів у бойовій готовності до українських кордонів. Це – найбільше збільшення російський військ з часу незаконної анексії Криму в 2014», – констатував генсек НАТО.

У зв’язку з цим він висловив переконання, що «значне нарощування військ Росією не обгрунтовано, нез’ясовно і викликає глибоку стурбованість».

«Росія повинна покласти край цьому військовому нарощування в і навколо України, припинити свої провокації і негайно деескаліровать ситуацію», – закликав Стонтенберг Москву.

Російська Федерація накопичує війська біля кордону з Україною на трьох напрямках. Стягування військ відбувається в Криму, на півночі і на Донбасі, заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

«Росія продовжує нарощувати свої війська на кордоні з Україною, на окупованих територіях і в море. Вона накопичує військ на трьох напрямках – в Криму, на півночі і на Донбасі», – заявив Кулеба.

Він додав, що Росія за два тижні інтенсифікувала свою войовничу пропаганду, яка «дегуманізує українців і закликає до ненависті до українців».

Держави ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною.

Як повідомлялось, 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».

Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.

Нагадаємо:

  • 30 березня 2021 року головнокомандувач Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять за зимовий період навчання, підтримання бойової готовності та загальної бойової готовності до майбутніх спільним стратегічним навчань «Захід-2021» Збройні Сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а саме в Брянській, Воронезькій областях і в окупованому Криму.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони РФ почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно з підрозділами Західного військового округу. У перевірці беруть участь всі з’єднання і військові частини всіх родів військ округу. Всього буде проведено більше 50 навчань, включно з полковим рівнем. В першу чергу російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine