«Суд» у Криму продовжив арешт кримчанину Яцкіну на три місяці

«Верховний суд» окупованого Криму продовжив арешт кримчанину Івану Яцкіну на три місяці. Під вартою він буде перебувати до 1 липня 2021 року.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це розповів адвокат Микола Полозов.

«Головне питання полягало в тому, етапований мій довіритель Іван Яцкін до Криму, або він буде брати участь по відеоконференцзв’язку з СІЗО «Лефортово» в Москві. Як з’ясувалося, його етапували до Криму 9 квітня і помістили в карантинну камеру», – розповів Полозов Крим.Реаліі.

За словами адвоката, засідання пройшло в закритому режимі.

Полозов має намір подавати апеляційну скаргу на це рішення.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine