Глава Міноборони РФ запевняє, що стягує війська до кордонів України «через погрози НАТО»

РФ перекинула свої війська до західних кордонів в рамках «контрольної перевірки у відповідь на погрози з боку НАТО»: в ході контрольної перевірки успішно перекинула на свої західні кордони дві армії і три з'єднання ВДВ.

Про це повідомив міністр оборони РФ Сергій Шойгу на нараді в Сєвероморську, пишуть російські ЗМІ.

За словами Шойгу, війська відправлені «в райони виконання навчально-бойових завдань». Шойгу запевняє, що це зроблено в нібито відповідь «на загрози з боку НАТО». Про які саме загрози йдеться, він так і не уточнив.

«Реагуючи на загрозливу Росії військову діяльність альянсу, ми вжили відповідних заходів», – стверджує він.

Шойгу додав, що війська показали «повну готовність і здатність виконати завдання щодо забезпечення військової безпеки країни».

«В даний час дані об’єднання і з’єднання задіяні в навчаннях», – повідомив міністр оборони РФ.

Він додав, що контрольну перевірку збройних сил, в ході якої війська перекинуті на навчання до західних кордонів РФ, планується завершити протягом двох тижнів.

Держави ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною.

Як повідомлялось, 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».

Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.

Нагадаємо:

  • 30 березня 2021 року головнокомандувач Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять за зимовий період навчання, підтримання бойової готовності та загальної бойової готовності до майбутніх спільним стратегічним навчань «Захід-2021» Збройні Сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а саме в Брянській, Воронезькій областях і в окупованому Криму.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони РФ почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно з підрозділами Західного військового округу. У перевірці беруть участь всі з’єднання і військові частини всіх родів військ округу. Всього буде проведено більше 50 навчань, включно з полковим рівнем. В першу чергу російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine