НАТО закликає РФ негайно зупинити ескалацію

Країни-члени НАТО закликали Росію негайно зупинити ескалацію, припинити практику агресивних провокацій і поважати свої міжнародні зобов'язання.

Про це повідомив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг, пише «Інтерфакс-Україна».

«Союзники повністю підтримують суверенітет і територіальну цілісність України, і ми закликаємо Росію негайно послабити напругу, припинити її практику агресивних провокацій і поважати її міжнародні зобов’язання», – сказав він на пресконференції в Брюсселі в середу після відеоконференції Північноатлантичної ради за участю міністрів закордонних справ країн і міністрів оборони країн НАТО.

Всі учасники відеоконференції Північноатлантичної ради за участю міністрів закордонних справ країн і міністрів оборони країн НАТО висловили стурбованість нарощуванням військової присутності РФ поблизу кордонів України і зажадали деескалації, державний секретар США Ентоні Блінкен.

«Ми також провели деякий час сьогодні, обговорюючи глибоке занепокоєння, яке поділяють союзники, щодо Росії і її дій на кордонах України – найбільшу концентрацію військ там з 2014 року. Для мене було вражаюче, що на зустрічі Північноатлантичної ради – всі 30 з нас висловили стурбованість і прихильність побачити кроки Росії по деескалації напруженості, яку вона створює», – сказав Блінкен на прес-конференції в Брюсселі в середу після відеоконференції Північноатлантичної ради за участю міністрів закордонних справ країн і міністрів оборони країн НАТО.

Держсекретар також звернув увагу на триваючі атаки очолюваних Росією військ на лінії зіткнення на Сході України.

«Тим часом Україна продемонструвала, на мою думку, справжню стриманість перед обличчям російських провокацій. Ось чому ми зосереджені на цьому і чому Альянс стурбований і ми об’єднані в цій стурбованості», – вказав Блінкен.

Державний секретар США Ентоні Блінкен Фото: AFP

У той же час він зазначив, що США віддали перевагу стабільні і передбачувані відносини з Росією, проте для цього необхідні відкриті лінії комунікації, щоб бути дуже чіткими щодо угод, політик, заперечень щодо дій Росії.

Держави ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною.

Як повідомлялось, 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».

Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.

Нагадаємо:

  • 30 березня 2021 року головнокомандувач Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять за зимовий період навчання, підтримання бойової готовності та загальної бойової готовності до майбутніх спільним стратегічним навчань «Захід-2021» Збройні Сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а саме в Брянській, Воронезькій областях і в окупованому Криму.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони РФ почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно з підрозділами Західного військового округу. У перевірці беруть участь всі з’єднання і військові частини всіх родів військ округу. Всього буде проведено більше 50 навчань, включно з полковим рівнем. В першу чергу російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine