Меркель, Макрон і Зеленський закликали РФ відвести війська від кордонів України

Новини

Канцлер Німеччини Ангела Меркель, президент Франції Еммануель Макрон і президент України Володимир Зеленський закликали РФ відвести додаткові війська з українського кордону з метою деескалації ситуації. Канцлер Німеччини і президент Франції підкреслили свою підтримку незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України. Вони вказали на необхідність повного виконання Мінських домовленостей.

Про це повідомляє пресслужба Меркель.

«Канцлер Ангела Меркель сьогодні провела відеоконференцію для обміну ідеями з президентом Французької Республіки Еммануелем Макроном та президентом України Володимиром Зеленським.

Відеоконференція була частиною робочого візиту президента України до Парижа. Канцлер, президент Макрон та президент Зеленський обговорили, зокрема, ситуацію з безпекою на українсько-російському кордоні та на сході України. Вони поділились занепокоєнням щодо збільшення російських військ на кордоні з Україною та в незаконно окупованому Криму. Вони закликали демонтувати ці підкріплення військ.

Канцлер та президент Франції підкреслили свою підтримку незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України.

Вони наголосили на необхідності повного впровадження Мінських домовленостей з обох сторін та заявили, що Німеччина та Франція продовжать зусилля у форматі Нормандії».

Триває робота над підготовкою наступної зустрічі лідерів країн – учасниць Нормандського формату (Україна, Франція, Німеччина та РФ), політичні радники керівників чотирьох держав 19 квітня працюватимуть над узгодженням кластерів, які покликані забезпечити виконання Мінських домовленостей для мирного врегулювання ситуації на Донбасі,  заявив президент України Володимир Зеленський за результатами зустрічі в Парижі з президентом Франції Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Ангелою Меркель, яка брала участь у ній у форматі відеозв’язку.

Президент США Джо Байден зробив заяву з приводу введення нових санкцій щодо РФ за втручання в американські вибори, кібератаки і ескалацію конфлікту з Україною.

Держави ОБСЄ висловили осуд і занепокоєння діями РФ, яка концентрує сили на кордоні з Україною.

Як повідомлялось, 8 квітня  2021 року канцлерка Німеччини Анґела Меркель у телефонній розмові з президентом РФ Володимиром Путіним обговорила посилення російської військової присутності поблизу Сходу України та закликала главу Кремля відмовитися від посилення військових підрозділів поблизу кордону України. Натомість Путін заявив про «провокаційні дії Києва».

Офіційний Вашингтон висловив «зростаючу стурбованість» у зв’язку з ескалацією напруження на сході України, а також масштабним зосередження російських військ на українському кордоні, яке є найбільшим ніж будь-коли з 2014 року.

Нагадаємо:

  • 30 березня 2021 року головнокомандувач Генштабу Збройних сил України Руслан Хомчак повідомив, що останнім часом з різних регіонів РФ під виглядом контрольних занять за зимовий період навчання, підтримання бойової готовності та загальної бойової готовності до майбутніх спільним стратегічним навчань «Захід-2021» Збройні Сили РФ здійснюють поступове нарощування військ поблизу державного кордону України на півночі, на сході і на півдні, а саме в Брянській, Воронезькій областях і в окупованому Криму.
  • 1 квітня 2021 року Міноборони РФ почало «контрольну перевірку військ» Південного військового округу, який, зокрема, націлений для дій проти України спільно з підрозділами Західного військового округу. У перевірці беруть участь всі з’єднання і військові частини всіх родів військ округу. Всього буде проведено більше 50 навчань, включно з полковим рівнем. В першу чергу російські підрозділи відпрацьовують швидку передислокацію на значну відстань від місць постійної дислокації.