Окупанти в Криму обвинувачують у водній блокаді півострова також Кравчука і Бабіна

Новини
«Спікер Госсовєта Криму» Володимир Константинов Фото: РИА Новости

Так званий «голова Госсовєта» окупованого Криму Володимир Константинов зарахував до осіб, відповідальних за водну блокаду півострова першого президента України Леоніда Кравчука, а також колишнього представника президента України в Автономній Республіці Крим Бориса Бабіна.

Про це йдеться в заяві Константинова, опублікованій на сторінці «кримського парламенту» в Facebook.

«Відповідальність за антикримські дії несе не тільки держава Україна в цілому. Ряду персонажів доведеться відповідати за це особисто. Одним з головних фігурантів є екс-президент України Порошенко, відповідальність якого зовсім не вичерпується організацією водної блокади. Відповідатимуть перед судом і енергетичні терористи на чолі з Іслямовим, і підбурювачі кримофобіі на зразок Кравчука або фейкового «постійного представника президента України в АРК» Бабіна. Одним словом, усі отримають по заслугах», – зазначив «спікер Госсовєта Криму».

Він нагадав, що раніше глава Слідчого комітету Росії Олександр Бастрикін доручив доповісти йому про ситуацію «з порушенням прав мешканців Республіки Крим у зв’язку з водною блокадою Кримського півострова внаслідок перекриття передачі води Північно-Кримським каналом».

Константинов додав, що частина матеріалів, зібраних «Госсовєтом» в ході роботи щодо визначення суми збитку, який Україна завдала Криму в результаті водної блокади, вже направлені на адресу Слідкому РФ.

«Зауважу також, що Мінсільгосп республіки оприлюднив попередні дані про суму збитків, нанесених водною блокадою Криму аграрному сектору. Вона становить понад 200 млрд. руб. Це – далеко не повна сума збитку, оскільки від водного шантажу постраждали і інші галузі, а кримчани зазнали і продовжують зазнавати незручності, несуть моральну шкоду», – заявив «спікер Госсовєта».

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року так званий «голова Госсовєта Криму» Володимир Константинов заявив, що Крим буде судитися з Україною через перекриття Північно-Кримського каналу після окупації півострова Росією. Після цього в Криму почалася підготовка позову до України через водну блокаду, який планують подати в один з кримських «судів» в першому півріччі поточного року. При цьому попередні збитки від водної блокади півострова з боку України оцінюються в 1,5 трлн рублів.
  • 28 березня Константинов повідомив, що «влада» окупованого Криму має намір пред’явити позов за водну блокаду півострова українським політикам з Криму екснардепам Андрію Сенченку і голові Меджлісу кримськотатарського народу Рефату Чубарову, а також національному лідерові кримських татар, нардепу Мустафі Джемілєву. В «Госсовєтє»  також мають намір притягнути до відповідальності і 5-го президента України Петра Порошенка.
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. Згодом на її місці була побудована капітальна дамба. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
  • У червні 2020 року Центр журналістських розслідувань повідомляв, що русло Північно-Кримського каналу у напрямку Армянська і Джанкоя на окупованому Росією Кримському півострові перебуває в аварійному стані і непридатне для використання.