Росія проводить в Криму міжвидові навчання військ Південного військового округу і ВДВ

Росія проводить 22 квітня на полігоні Опук в окупованому Криму міжвидові навчання військ Південного військового округу (рос. ЮВО) і Повітряно-десантних військ (рос. ВДВ) в рамках раптової перевірки боєготовності. У район проведення навчань вийшли кораблі Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії Південного військового округу. Для спостереження за навчаннями до Криму прибув міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

Фото: facebook.com/mod.mil.rus

Про це повідомляє міністерство оборони РФ.

«У практичних діях військ (сил) на полігоні Опук візьмуть участь підрозділи загальновійськового об’єднання, об’єднання ВПС і ППО, бойові кораблі та судна, військові частини берегових військ Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії, а також підрозділи ВДВ», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, напередодні війська (сили), які залучаються до міжвидового вченню, перекинуті в райони зосередження.

Угруповання кораблів Чорноморського флоту, частина сил Каспійської флотилії ЮВО вийшли в район проведення навчання. З’єднання ВДВ здійснили навантаження техніки і особового складу на літаки військово-транспортної авіації і убутку в призначений район. Було виконано завантаження підрозділів морської піхоти на великі десантні кораблі і десантні катери. Сили і засоби берегових військ, протиповітряної оборони і ракетних протикорабельних комплексів розгорнуті в призначених районах.

«В активній фазі міжвидового навчання в Криму беруть участь понад 10 тис. військовослужбовців, задіяно 1,2 тис. одиниць озброєння і військової техніки зі складу загальновійськового об’єднання ЮВО, Чорноморського флоту, Каспійської флотилії і з’єднань ВДВ», – йдеться в повідомленні.

У росіському військовому відомстві РФ заявили, що в навчаннях беруть участь понад 40 бойових кораблів і 20 судів забезпечення.

Для спостереження за навчаннями на півострів прибув міністр оборони РФ Сергій Шойгу.

«Після прибуття до Криму глава військового відомства на вертольоті зробив обліт районів дислокації військ і бойової техніки, перевірив готовність морських і сухопутних угруповань до навчання. Міністр оборони також заслухав доповідь командувача військами ЮВО генерал-полковника Олександра Дворнікова про майбутні дії військ в ході навчання», – повідомляє російське Міноборони.

Нагадаємо:

  • РФ оголосила про закриття з 24 квітня до 31 жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань. У МЗС України заявили, що такі дії Росії є черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря.
  • Росія з 20 по 24 квітня ввела обмеження на польоти над частиною окупованого Криму і Чорного моря.
  • 16 квітня 2021 року видання Der Spiegel з посиланням на супутникові знімки повідомило, що РФ продовжує перекидати своїх військових і техніку на територію окупованого Криму. Російські військові побудували на Керченському півострові в районі села Марфівка армійський табір, який з’явився в період з 15 березня по 2 квітня.
  • 20 квітня 2021 року видання The Wall Street Journal повідомило, що Росія перекинула до кордону з Україною і в окупований Крим більше військової техніки, зокрема бойової авіації, ніж вважалося до цих пір, що підвищило її здатність до політичного залякування або військового втручання.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine