Справа Шеремета: Антоненка відпустили під домашній арешт

Новини

Шевченківський райсуд Києва відпустив під цілодобовий домашній арешт військового Андрія Антоненка, обвинуваченого у вбивстві журналіста Павла Шеремета.

Про це повідомляє Суспільне.

Антоненка також зобов’язали носити електронний засіб контролю, тобто браслет. Змінити запобіжний захід просив захист Антоненка. Прокурор не виступив проти цього і сказав, що покладається на розсуд суду.

При цьому він вважав, що ризики переховування Антоненка від суду або тиску на інших учасників справи залишаються. На думку прокурора, цілодобовий домашній арешт з електронним браслетом може забезпечити належну поведінку обвинуваченого, пише Українська правда.

Адвокати говорили, зокрема, що справу розглядають доволі швидко, проте «з об’єктивних причини це неможливо зробити достатньо швидко, щоб був забезпечений принцип неперервності».

Кілька нардепів також хотіли взяти Антоненка на поруки. Зокрема, суд заслухав народних обранців та АТОвців Михайла Бондаря («Європейська солідарність») та Ігоря Герасименка («Слуга народу»).

Захист регулярно просив пом’якшити запобіжний захід Антоненку, однак раніше прокуратура заперечувала проти цього, і суд залишав музиканта в СІЗО. Його тримали під арештом з грудня 2019 року.

Ще одна обвинувачена – лікарка Юлія Кузьменко – спершу теж перебувала в слідчому ізоляторі. Суд відпустив її під домашній арешт 11 серпня.

Третій фігурантці справи – медсестрі Яні Дугарь – призначений запобіжний захід у вигляді застави.

Колишній співробітник спецпідрозділу «Алмаз» МВС Білорусі Ігор Макар дав свідчення у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета. За словами міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, інформатор розповів про роль білоруських спецслужб і назвав їх мотив для усунення Шеремета.

У Нацполіції  зазначають, що у грудні 2020 року слідство отримало за допомогою Служби зовнішньої розвідки певну інформацію, що представляє інтерес в розслідуванні підриву журналіста Павла Шеремета у 2016 році.

Нагадаємо:

  • Вранці 20 липня 2016 року в Києві в результаті вибуху машини загинув відомий журналіст Павло Шеремет. Автомобіль належав керівниці «Української правди» Олені Притулі, її в машині в момент вибуху не було.
  • Журналісти з проекту «Слідство.Інфо» разом з колегами з міжнародної мережі OCCRP представили власне розслідування вбивства Павла Шеремета.
  • Головне слідче управління Нацполіції засекретило всі судові рішення у справі про вбивство Павла Шеремета для захисту життя осіб, «які беруть участь у кримінальному судочинстві».
  • У грудні 2019 року поліція затримала підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета, повідомив глава МВС Арсен Аваков.