Окупанти довічно заборонили в’їзд до Криму фігуранту «справи Сенцова» Чірнію

Новини
Олексій Чирній Фото: RFE/RL

Кримчанинові Олексію Чірнію, який був незаконно засуджений в Росії за обвинуваченням у нібито підготовці терактів в Криму у «справі Сенцова», і який 7 травня після звільнення з російської колонії повернувся до України, Мін’юст Росії довічно заборонив в’їзд до РФ і на територію окупованого Криму.

Про це Чирній повідомив в інтерв’ю виданню Крим.Реалії.

Відповідне повідомлення кримчанин отримав після виходу з російської колонії, коли його депортували в Україну.

Чирній зазначив, що хотів би побачити батьків, але поки Крим під російським контролем – це неможливо. Тому, швидше за все, спілкуватися, як і останні сім років, будуть телефоном і листами.

Повідомлення Мін’юсту РФ про безстрокову заборону Олексію Чірнію на в’їзд в РФ і окупований Крим Фото: RFE/RL

«Просити їх приїхати не буду, тому що знаю – не приїдуть. Мама, напевно, не зможе через здоров’я, а батько напевно з ідейних міркувань», – сказав Чирній.

З російської виправній колонії суворого режиму в Батайську Ростовської області Чирнія звільнили 7 травня. На виході його зустрічали батьки. Але російські силовики не дали рідним поспілкуватися і поспішно видворили кримчанина з Росії. Мама Олексія відмовилася давати коментарі журналістам. Три роки тому в інтерв’ю Крим.Реалії вона зізналася, що з сином має різні політичні погляди і дуже непрості відносини.

Як повідомлялось, 7 травня 2021 року Олексій Чирній звільнився з російської виправної колонії після 7-річного ув’язнення та повернувся в Україну.

Нагадаємо:

  • В травні 2014 року Олексій Чирній був затриманий в окупованому Криму разом з іншими проукраїнськими активістами – Геннадієм Афанасьєвим, Олександром Кольченком і кінорежисером Олегом Сенцовим, яких російський суд визнав винними в підготовці «терактів» в Криму і підпалі офісів двох партій в Сімферополі.
  • 22 квітня 2015 року російський суд засудив Чірнія на 7 років позбавлення волі після того, як він погодився співпрацювати зі слідством. Російський адвокат Ілля Новіков заявив, що до кримчанина слідчими застосовувалися тортури і саме тому він обмовив себе і інших учасників справи і пішов на угоду зі слідством.
  • У червні 2016 року Чірнія доставили з колонії в Магаданській області в Москву для психіатричної експертизи, а потім помістили в СІЗО «Лефортово». У вересні 2016 року кримчанин був переведений з СІЗО «Лефортово» в Москві до Ростовської області.
  • У жовтні 2018 року Чірнія, якого через посилення умов утримання – з загального режиму на тюремний – майже на рік відправляли в колонію суворого режиму №9 міста Шахти Ростовської області, знову перевели до виправної колонії №15 Батайска в Ростовській області, де він відбував покарання раніше.