Херсонська ОДА має забезпечити цілодобове тестування на COVID-19 у КПВВ «Чонгар» – Верігіна

Ситуація з експрес-тестуванням громадян у КПВВ «Чонгар» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом змінюється на краще, однак Херсонська облдержадміністрація має забезпечити цілодобову роботу пункту тестування, яка досі не налагоджена.

Ірина Верігіна, представниця уповноваженого Верховної Ради щодо дотримання прав жителів АРК і Севастополя Фото: genichesk.ipc.org.ua

Про це заявила представниця Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ірина Верігіна, яка провела чергову перевірку пункту експрес-тестування на COVID-19 у сервісній зоні КПВВ «Чонгар», повідомляє сайт IPC-Генічеськ.

За її словами, ситуація з експрес-тестуванням у КПВВ «Чонгар» змінюється на краще. Вона відзначила, що тепер і в режимній, і у сервісній зоні КПВВ є відповідні таблички, які вказують на пункт тестування, але його цілодобова робота досі не налагоджена.

«Ми б хотіли, щоб люди могли реалізувати своє право не тільки до 16 години, а цілодобово. Тому ми відправимо акт реагування до обласної адміністрації, щоб вони змогли організувати роботу пункту цілодобово», – розповіла представниця омбудсмена.

Як повідомлялось, 7 травня 2021 року голова Херсонської ОДА Сергій Козир заперечив, що на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» не вистачає експрес-тестів на антитіла COVID-19, як про це повідомляли громадяни та журналісти. Він стверджував, що тестування на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом відбуваються в штатному режимі, тестів в Херсонській області вистачає і зараз очікується їх нова партія.

Нагадаємо:

  • 5 січня 2021 року Кабмін України прийняв постанову, якою дозволив проводити в КПВВ тестування на коронавірус осіб, які прибувають з територій окупованого Криму і Донбасу не тільки методом ПЛР, а й за допомогою експрес-тесту на визначення антигену COVID-19.
  • 11 січня заступник голови Херсонської ОДА Дмитро Бутрій повідомив, що для КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» на адмінкордоні з Кримом виділено 1000 тест-систем по 500 на кожний. Тестування є безкоштовним.
  • 15 лютого 2021 року монітори Офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини встановили, що Херсонська обласна державна адміністрація не забезпечила належне функціонування пункту експрес-тестування на визначення коронавірусу SARC-CoV-2 на КПВВ «Каланчак».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine