У Криму «суд» 21 травня оприлюднить «вирок» кримчанину Яцкіну – Полозов

«Верховний суд» окупованого Криму 21 травня оприлюднить «вирок» кримчанину Івану Яцкіну, якого ФСБ обвинувачує в нібито «шпигунстві» на користь України. 19 травня Яцкін виступив з останнім словом.

Іван Яцкін Фото: Гульнара Кадырова

Про це повідомив адвокат кримчанина Микола Полозов на своїй сторінці в Facebook.

«У Верховному суді Криму сьогодні відбулися дебати сторін у справі щодо українського політв’язня Івана Яцкіна, обвинуваченого за ст. 275 КК РФ в державній зраді. Сам Іван Григорович після дебатів виступив з останнім словом підсудного, після чого суд пішов до нарадчої кімнати для винесення вироку», – написав Полозов.

Він додав, що оголошення «вироку» відбудеться в п’ятницю 21 травня, початок о 13:00.

Як повідомлялось, 20 квітня 2021 року у «Верховному суді Криму» пройшло перше засідання у кримінальній справі стосовно кримчанина Івана Яцкіна.

Нагадаємо:

  • В жовтні 2019 року російські спецслужби затримали і таємно вивезли з окуповаого Криму Імешканця півострова Івана Яцкіна, обвинувативши його в «держзраді» за нібито «шпіонаж» на користь України. Адвокат Микола Полозов сподівається на допомогу України в його звільненні.
  • Лефортовський районний суд Москви на закритому засіданні ухвалив укласти Івана Яцкіна під варту до 16 березня 2020 року. Слідчі органи ФСБ обвинувачують  кримчанина в скоєнні злочину, передбаченого ст.275 КК РФ (державна зрада).
  • Про затримання Яцкіна повідомили російські ЗМІ в кінці грудня 2019 року.
  • У січні 20202 року прокуратура АР Крим порушила кримінальне провадження за фактом незаконного затримання в окупованому Криму ФСБ кримчанина Івана Яцкіна.
  • Яцкін написав заяви президенту України Володимиру Зеленському та уповноваженій Верховної Ради з прав людини Людмилі Денісовій з проханням включити його в список на обмін в Росією і надати фінансову допомогу його родині, в якій недавно з’явилась четверта дитина.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine