У ПФУ пояснили, коли буде проведено перерахунок пенсій і доплат працюючим пенсіонерам

Пенсійний фонд України проведе автоматичний перерахунок пенсій працюючим пенсіонерам в червні 2021 року після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період. Як пояснили в ПФУ, автоматичний перерахунок проводиться щорічно з 1 квітня, проте в цьому році на терміни його проведення вплинули зміни в подачі податкової звітності.

Фото: pfu.gov.ua

Про це повідомляє Головне управління ПФУ в Донецькій області.

«1 січня 2021 року введена щоквартальна (замість щомісячної) єдина звітність зі сплати податку на доходи фізичних осіб та єдиного соціального внеску. Дані про страховий стаж за січень – лютий 2021 року надходять разом зі звітністю за I квартал і відображаються в реєстрі застрахованих осіб Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування не раніше середини травня місяця», – відзначили в облуправлінні ПФУ.

Таким чином, в 2021 році строки проведення перерахунку і доплат зміщуються.

«Автоматичний перерахунок працюючим пенсіонерам буде проведено в червні 2021 року після надходження відомостей про сплату єдиного внеску за цей період. Розмір пенсії буде переглянутий з 1 квітня 2021 року і проведена відповідна доплата», – уточнили в ПФУ.

У відомстві також нагадали, що право на проведення даного перерахунку мають пенсіонери, які після призначення/перерахунку пенсії:

– продовжували працювати і за станом на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, мають не менше 24 місяців страхового стажу після призначення (попереднього перерахунку) пенсії незалежно від перерв у роботі;
– продовжували працювати і на 1 березня року, в якому провадиться перерахунок, мають менше 24 місяців страхового стажу, але при цьому пройшло не менше двох років після призначення (попереднього перерахунку) пенсії.

Як повідомлялось, в Україні з 1 липня пенсіонерам, яким пенсія була призначена у 2019-2020 роках, встановлять щомісячну доплату в сумі 100 гривень. Ця доплата вводиться через те, що такі пенсіонери не підпадають під щорічну індексацію. Крім того, пенсіонери, які старші 75 років та мають повний стаж, отримають доплату в сумі 400 грн.

Нагадаємо:

  • Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна запустив перший в Україні онлайн-калькулятор для розрахунку пенсії в майбутньому та альтернативного доходу платника Єдиного соціального внеску (ЄСВ), якби він сам ними розпоряджався.
  • Ощадбанк стане базовим банком з обслуговування пенсіонерів, які зараз отримують пенсійні виплати готівкою через листонош Укрпошти. Частину пенсіонерів-клієнтів Укрпошти примусово переведуть на обслуговування в банки з 1 вересня 2021 року.
  • В Україні з вересня 2021 року планується виплата пенсій на банківську картку, тому доставка пенсій додому буде здійснюватися тільки для маломобільних категорій, зокрема, особам з інвалідністю I групи, тим, хто старше 80 років і тим, хто за висновком ЛКК (лікарсько консультативної комісії) потребує стороннього догляду.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine