Запуск українського супутника «Січ 2-30 (2-1)» ракетоносієм Falcon-9 запланований на грудень – Уруський

Державне підприємство «Конструкторське бюро «Південне» ім. М. К. Янгеля» уклало контракт з європейським оператором пускових послуг ISILAUNCH щодо виведення на орбіту космічного апарата «Січ-2-30 (2-1)». Запуск українського супутника ракетоносієм Falcon-9 з пускового майданчика компанії SpaceX запланований на грудень 2021 року.

Український супутник «Січ 2-30 (2-1)» Фото: Facebook Олег Уруський

Про це повідомив віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олег Уруський на своїй сторінці у Facebook.

«Запуск супутника має відбутися з пускового майданчика компанії SpaceX (США) за допомогою ракетоносія Falcon-9. Саме ISILAUNCH має відповідну угоду з цієї американською компанією, якою уповноважений на продаж послуг з виведення супутнього корисного навантаження на даному ракетоносію та надання відповідних інжинірингових послуг та матеріальної частини», – написав Уруський.

За його словами, станом на сьогодні вже здійснено авансовий платіж за запуск супутника «Січ-2-30».

«Запуск космічного апарата планується здійснити в грудні 2021 року (резерв – січень 2022 року). Утім, маю надію, що це станеться саме в рік 30-річчя Незалежності України і завдання президента України Володимира Зеленського буде виконане», – зазначив віцепрем’єр.

Він додав, що нині КБ «Південне» разом із Національним центром управління та випробувань космічних засобів проводить усі необхідні роботи з підготовки до запуску КА «Січ-2-30» та підготовки наземного сегмента.

«Запуск і подальше використання супутника дадуть змогу вирішувати багато актуальних завдань соціально-економічного, екологічного, інформаційного, наукового та освітнього характеру, а також забезпечити реалізацію інтересів держави у сфері національної безпеки та оборони», – пояснив Уруський.

Він також зазначив, що виведення на орбіту супутника «Січ-2-30» є першим кроком на шляху реалізації планів, визначених, зокрема, проектом Загальнодержавної цільової науково-технічної космічної програми України на 2021-2025 роки, яка передбачає створення вітчизняного космічного угруповання щонайменше із семи супутників.

Нагадаємо:

  • 1 лютого 2021 року віцепрем’єр – міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олег Уруський повідомив, що президент Володимир Зеленський доручив вивести на орбіту власний супутник дистанційного зондування Землі «Січ 2-30 (2-1)» до кінця 2021 року.
  • 4 березня 2021 року голова комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха повідомив, що американська компанія SpaceX Ілона Маска готова запустити на орбіту за $1 млн український супутник «Січ 2-1», який розробляють в державному конструкторському бюро «Південне».
  • 19 квітня 2021 року голова Державного космічного агентства України Володимир Тафтай повідомив, що загальна вартість запуску українського супутника «Січ 2-30 (2-1)» американською компанією SpaceX Ілона Маска обійдеться Держкосмосу в 1,99 млн доларів США.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine