Представники омбудсмена зафіксували купи сміття та незадовільні умови для громадян у КПВВ на адмінмежі з Кримом

Новини
КПВВ «Чаплинка», 02.06.2021 Фото: Facebook Ирина Веригина

Представники Офісу омбудсмена України зафіксували на КПВВ «Каланчак» купи сміття, відсутність води та незадовільну робота ЦНАПу. А у КПВВ «Чаплинка» досі не створений пункт експрес-тестування на COVID-19, відсутні туалетних кімнат для громадян, які перетинають адмінмежу з окупованим Кримом. При цьому на КПВВ відсутня інформація про можливості, що надає Україна своїм громадянам, які опинились в окупації.

Ці недоліки були виявлені 2 червня під час моніторингового візиту на КПВВ «Каланчак» та «Чаплинка», розповіла представниця Уповноваженого з дотримання прав жителів Автономної Республіки Крим та міста Севастополя Ірина Верігіна під час онлайн-конференції Медіа-центру IPC-Генічеськ.

«Треба на КПВВ поставити рекламні носії та давати інформацію про те, що діти можуть вступати без ЗНО у навчальні заклади, про те, що можуть безкоштовно проживати у гуртожитках, отримувати стипендію. Реінтеграція окупованих територій Криму і Донбасу починається з наших дітей, чим більше наших дітей будуть приїжджати на материкову частину України, тем легше проходитиме процес реінтеграції», – наголосила Верігіна.

КПВВ «Чаплинка», 02.06.2021 Фото: Facebook Ирина Веригина

Особливо її вразили відсутність належних умов для комфортного перетину адмінмежі для громадян та купи сміття на КПВВ «Каланчак».

«Що здивувало на КПВВ «Каланчак», – все засипане сміттям, і ніхто не прибирає. Питали, коли останній раз прибирали, ніхто не знає. Смітники переповнені, на узбіччі сміття, на газонах. Ми звернули увагу, що під час перевірки не було води на КПВВ. У туалетних кімнатах не було ні води, ні туалетного паперу. Нам казали, що водопостачання відновлять, але на момент нашої перевірки води не було», – розповіла представниця омбудсмена.

Також під час моніторингового візиту була зафіксована неналежна робота Центру надання адміністративних послуг.

«ЦНАП працює, представник ЦНАПу дає роз’яснення, але повноцінні послуги навряд чи людина зможе там отримати, бо з чотирьох наявних робочих місць тільки одне було представлене, і то у черговому режимі», – зазначив представник Уповноваженого з дотримання рівних прав і свобод Віктор Іванкевич.

ЦНАП у КПВВ «Каланчак» Фото: Facebook Ирина Веригина

Монітори також зафіксували, що наразі у КПВВ «Каланчак» налагоджена робота пункту тестування на COVID-19 з 8:30 до 16:00, але немає показчиків, де розташовується пункт тестування, і не вказаний графік роботи.

Правозахисники звертатимуться до Херсонської обласної державної адміністрації з рекомендаціями організувати пункт тестування на COVID-19 на КПВВ «Чаплинка».

«Ми знаємо, що з 7 червня КПВВ «Чаплинка» закривається на ремонт, але поки не закрите, будемо вимагати, щоб були створені належні умови для наших громадян, які перетинають адмінмежу. Ситуація не змінилась, я вже не кажу про кімнату матері і дитини, воду. Немає санітарних приміщень, немає сертифікованої води, є один невеликий туалет для співробітників, кажуть, що туди й інших пропускають. Але туалетні кімнати мають бути, облаштовані для інвалідів також. Будемо сподіватися, що через два тижні ми побачимо, що є якісь позитивні зміни, бо є постанова Кабміну, де зазначається, що Херсонська обласна державна адміністрація зобов’язана організувати пункти тестування. Але ми побачили, і ви знаєте, що на КПВВ «Чаплинка» немає експрес-тестування. Говорять, що там мало проходить людей. Але ж люди там є, перетинають адмінмежу! Тому їм необхідно реалізувати своє право і пройти експрес-тестування», – сказала Верігіна.

Нагадаємо:

  • 7 травня 2021 року голова Херсонської ОДА Сергій Козир заперечив, що на КПВВ «Чонгар» та «Каланчак» не вистачає експрес-тестів на антитіла COVID-19, як про це повідомляли громадяни та журналісти. Він стверджував, що тестування на адмінмежі з тимчасово окупованим Кримом відбуваються в штатному режимі, тестів в Херсонській області вистачає і зараз очікується їх нова партія.
  • 19 травня 2021 року Ірина Верігіна вказала, що ситуація з експрес-тестуванням громадян у КПВВ «Чонгар» на адмінкордоні з тимчасово окупованим Кримом змінюється на краще, однак Херсонська облдержадміністрація має забезпечити цілодобову роботу пункту тестування, яка досі не налагоджена.
  • 7 червня 2021 року КПВВ «Чаплинка» на адмінкордоні з окупованим Кримом на два тижні закриють через проведення ремонтних робіт.