У Києві суд відмовив в арешті екс-депутата Криму Ганиша – адвокат

Київський апеляційний суд на повторному засіданні відмовив прокуратурі в арешті екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша, єдиного раніше засудженого за держзраду. Згодом Верховний суд скасував вирок і відправив справу Ганиша на перегляд до апеляційної інстанції.

Василь Ганиш після засідання Київського апеляційного суду, 30.01.2020 Фото: court.investigator.org.ua

Про це повідомив адвокат Ганиша Андрій Руденко виданню Крим.Реалії.

«Минулого тижня, 10 червня, було засідання, на якому розглядалися апеляційні скарги сторони захисту. Це було повторне апеляційне засідання, в якому прокуратура просила обрати запобіжний захід у вигляді утримання під вартою. Ми заперечили і апеляційний суд прийняв рішення відмовити в задоволенні клопотання», – сказав Руденко.

Він також додав, що засідання проходило в форматі відеоконференції.

За словами адвоката, Ганиш зараз знаходиться у матері в місті Калуш Івано-Франківської області під наглядом місцевих лікарів, у нього заплановано кілька операцій.

За інформацією адвоката, наступне засідання у даній справі відбудеться в кінці вересня.

Нагадаємо:

  • 19 листопада 2018 року ексдепутат Верховної Ради АРК Василь Ганиш був засуджений до 12 років позбавлення волі вироком Дніпровського районного суду Києва за обвинуваченням у державній зраді. Київський апеляційний суд 30 січня 2020 року підтвердив вирок, який набув законної сили.
  • 1 жовтня 2020 року суддя Богунського районного суду Житомира Софія Костенко звільнила від відбування покарання Ганиша за станом здоров’я. Після виходу з колонії колишній депутат знаходиться на лікуванні.
  • 2 грудня 2020 року Верховний суд скасував вирок Василя Ганиша і направив його справу на новий розгляд до апеляційної інстанції.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine