Кримського екс-депутата Ганиша суд у Києві засудив до 12 років позбавлення волі за держзраду

Новини
Василь Ганиш у суді, 15 листопада 2018 р Фото: RFE/RL

Дніпровський районний суд Києва 19 листопада засудив до 12 років позбавлення волі екс-депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша за звинуваченням у державній зраді.

Про це Центру журналістських розслідувань повідомив заступник прокурора Автономної Республіки Крим Ігор Поночовний.

Згідно з вироком суду, екс-депутат сприяв підривній діяльності РФ на території України, коли брав участь у голосуванні за російську редакцію «Конституцію Криму».

Суд розцінив як протизаконну участь Ганиша у «виборах» до міськради окупованій Феодосії, які відбулися у вересні 2014 року.

Прокуратура зажадала для обвинуваченого покарання у вигляді 12 років позбавлення волі. Ганиш попросив визнати його невинним і виправдати.

Як повідомлялося, 28 квітня 2015 року колишнього депутата Верховної Ради АРК Василя Ганиша затримали при виїзді з окупованого Криму. Йому було пред’явлено обвинувачення в державній зраді за ч.1 ст.111 КК України. Його справа розглядається в Дніпровському райсуді Києва. Прокуратура АРК обвинувачує Ганиша в тому, що 11 квітня 2014 року він взяв участь в засіданні кримського парламенту, на якому приймалася так звана «Конституція Республіки Крим», а також в тому що він у липні 2014 балотувався на організованих окупантами «виборах» до міськради Феодосії.

Ганиш стверджує, що він був єдиним депутатом кримського парламенту, які проголосували проти «референдуму». На його думку, обвинувачення в державній зраді є необгрунтованими.

14 січня 2016 року Дніпровський районний суд Києва змінив запобіжний захід Ганиша з утримання вартою на домашній арешт у зв’язку зі станом здоров’я.

23 листопада 2016 року в Дніпровському районному суді Києва прокуратура АРК відмовилася від частини звинувачень у справі колишнього депутата Верховної Ради Криму Василя Ганиша.

12 грудня 2016 року прокуратура АРК на засіданні Дніпровського райсуду Києва пред’явила Василь Ганиш обвинувачення в новій редакції, вилучивши з нього епізод щодо участі голосуванні за проведення так званого «референдуму» про статус Криму.