Моторошні наслідки потопу в Ялті: кримському журналісту розповіли, як «дали воду в Крим»

Кримський журналіст Заїр Акадиров в своєму відеоблозі розповів, як в суботу, 19 червня, відправився до Ялти, щоб зняти репортаж з міста, якому було завдано колосального збитку в результаті потопу через місячну норму опадів, що випали за кілька годин.

«Південнобережна столиця півострова приходить до тями після сильної зливи, що обрушилася на місто. Місячна норма опадів, що випали протягом декількох годин 18 червня, затопила центральну частину міста. Серйозно постраждали приватні домоволодіння і багатоквартирні будинки, різні установи та заклади», – повідомив Акадиров.

Місцевий житель сказав журналісту, що «нарешті воду дали в Крим».

«Жителі Ялти, рятувальники, волонтери протягом усього дня розгрібають тонни бруду, вигрібають відрами воду і підраховують збитки. Таким це місто ще ніхто не бачив.

Пропоную разом поглянути на Ялту після НП і пройтися центральними вулицями міста. Це перша частина спеціального репортажу», – пише Акадиров.

В окупованому Криму 17 червня в результаті рясних опадів затопило населені пункти східної частини півострова. У Керчі рятувальники вплав супроводжували човен, на якому так званий «глава Криму» Сергій Аксенов оглядав затоплене місто.

Відповідне відео Аксенов опублікував на своїй сторінці в Facebook.

«У Керчі, Ленінському та Кіровському районах випав аномальний рівень опадів. Найскладніша ситуація склалася в Керчі. Відвідали лікарню, де затоплені цокольні поверхи, також затоплено багато житлових приміщень, комерційних об’єктів, автомобілів. Вживаємо всіх необхідних заходів для оперативної допомоги людям, своєчасної евакуації з постраждалих районів, подальшої компенсації втрат», – написав «глава Криму».

Він також висловив подяку «співробітникам МНС за злагоджену і ефективну роботу в цій екстремальній ситуації», включаючи, мабуть і тих, хто вплав його супроводжував, поки він переміщався по місту на човні.

«На даний момент в результаті рясних опадів у Криму підтоплені 5 муніципальних утворень. Прийнято рішення визнати ситуацію, що склалася як надзвичайну природного характеру міжмуніципального рівня реагування», – додав Аксенов.

За інформацією «міської адміністрації» Керчі, в результаті сильного дощу та підняття рівня води річки Мелек-Чесме в місті підтопило майже 240 домоволодінь. В даний час затоплені вул. Жені Дудник, Комарова, Вокзальное шосе, Пирогова, Радянська.

18 червня в результаті злив затопило населені пункти Великої Ялти. У самій Ялті, де за 6 годин випала місячна норма опадів, зупинено рух тролейбусів і закрита значна частина автобусних маршрутів.

Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine