Україна вперше проведе сухопутні військові навчання «Три мечі»: беруть участь Литва, Польща і США

В Україні із 17-го до 30 липня вперше відбудуться багатонаціональні сухопутні навчання «Три мечі».

Про це повідомила пресслужба Генерального штабу Збройних сил України.

Навчання литовсько-польсько-української бригади («ЛитПолУкрбриг») імені Великого гетьмана Костянтина Острозького є частиною партнерської програми між Литвою, Україною та Польщею. Їх проведуть у Міжнародному центрі миротворчості та безпеки Національної академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у форматі командно-штабних і польових навчань, розповіли в Генштабі.

У маневрах братимуть участь 1,2 тис. військовослужбовців і 200 бойових машин із Литви, Польщі, України та США. Україну представить підрозділ 80-ї окремої бригади десантно-штурмових військ ЗСУ.

Головні цілі навчання – відпрацювати злагодженість дій військ, обмінятися досвідом і підвищити рівень військового співробітництва, а також підготувати лідерів батальйонів у багатонаціональному контексті.

«Три мечі» поліпшить взаємодію між представниками ЗСУ і НАТО», – ідеться в повідомленні.

Маневри мають винятково оборонний характер і допоможуть посилити безпеку в Центральній і Східній Європі, зазначили військові. Вони також допоможуть Україні в реформуванні ЗСУ, зокрема у сфері підготовки військовослужбовців за стандартами НАТО.

Вступ України в НАТО – це питання часу і ціни, яку країна повинна заплатити за цей крок. Поки Україна не є членом Альянсу – вона повинна оточити себе альянсами з дружніми державами, заявив глава МЗС України Дмитра Кулеба заявив під час виступу на всеукраїнському форумі «Україна 30. Міжнародна політика» в Києві.

Нагадаємо:

  • В червні 2020 року Україна отримала статус члена Програми розширених можливостей (EOP) НАТО. Україна стала шостим партнером по розширеним можливостям НАТО поряд з Австралією, Фінляндією, Грузією, Йорданією і Швецією. Кожен з партнерів має індивідуальні відносини з НАТО, засновані на областях, що представляють взаємний інтерес.
  • 4 червня 2021 року РНБО України розглянула питання про невідкладні заходи щодо поглиблення інтеграції України до НАТО й ухвалила низку відповідних рішень.
  • За словами заступника глави Офісу президента Андрія Сибіги, Україна впевнена, що зробила все необхідне для отримання Плану дій щодо членства в НАТО. Ключові країни світу, євроатлантичне співтовариство підтримують прагнення України вступити до Північноатлантичного Альянсу.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine