У Криму на засіданні «суду» оголошено обвинувальний висновок у справі журналіста Владислава Єсипенка

В окупованому Криму 15 липня на засіданні «Сімферопольського районного суду» оголошено обвинувальний висновок у кримінальній справі стосовно арештованого фрілансера Радіо Свобода (проект Крим.Реалії) Владислава Єсипенка. Журналіст провину не визнав.

Владислав Єсипенко Фото: crimean-solidarity.org

Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

Згідно оприлюдненому «прокурором» обвинувальному висновку, Владислава Єсипенка обвинувачують за ст.223-1. Кримінального кодексу РФ (незаконне виготовлення вибухових речовин, переробка або ремонт вибухових пристроїв) і за ст.222.1 КК РФ (незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).

Санкції обох статей передбачають покарання до 12 років позбавлення волі. Максимальний термін покарання за сукупністю двох статей – 18 років позбавлення волі.

Після оголошення обвинувального висновку Єсипенко заявив, що провину не визнає.

Крім того, на засіданні адвокат Дмитро Дінзє представив «суду» угоду з дружиною журналіста Катериною Єсипенко, на підставі якого він буде представляти інтереси обвинуваченого.

Після цього Дінзє подав клопотання про ознайомлення з матеріалами справи. У зв’язку з цим в засіданні оголошено перерву.

Наступне засідання «суду» відбудеться 6 вересня.

Як повідомлялось, 6 липня 2021 року «Сімферопольський районний суд» продовжив арешт Владиславу Єсипенку до 18 грудня 2021 року.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.
  • На початку травня 2021 року стало відомо, що в Криму Владиславу Єсипенко інкримінують ще одне обвинувачення – за ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів).
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine