Заарештованому в Криму журналісту Єсипенку інкримінують ще одну статтю – дружина

Новини
Есипенко
Владислав Єсипенко Скрішот відео ЦГЗ ФСБ РФ / ТАСС

В окупованому Криму заарештованому позаштатному співробітникові Радіо Свобода (проект Крим.Реалії) Владиславу Єсипенку інкримінують ще одну статтю обвинувачення.

Про це Кримської правозахисній групі (КПГ) повідомила дружина журналіста Катерина Єсипенко.

«За її інформацією, до обвинувачення затриманого в Криму журналіста проекту Крим.Реалії Владислава Єсипенка додалася ст. 222 КК РФ (Незаконні придбання, передача, збут, зберігання, перевезення або носіння зброї, його основних частин, боєприпасів)», – розповіли правозахисники.

Як вказали в КПГ, раніше журналіста обвинувачували тільки за ст. 223-1. КК РФ (Незаконне виготовлення вибухових речовин, незаконні виготовлення, переробка або ремонт вибухових пристроїв).

Як повідомлялось, 6 квітня 2021 року «Верховний суд Криму» відхилив апеляційну скаргу на арешт Владислава Єсипенка, який буде залишатися під вартою до 11 травня. На засіданні журналіст розповів подробиці того, як його після затримання 10 березня катували російські силовики, щоб вибити зізнання про нібито роботу на українську розвідку.

Нагадаємо:

  • 10 березня 2021 року в Криму співробітники ФСБ затримали двох учасників акції до дня народження Тараса Шевченка, що відбулася в Сімферополі 9 березня, – Єлизавету Павленко і Владислава Єсипенко, які покладали квіти до пам’ятника Шевченку. 12 березня про їх затримання повідомило видання Крим.Реалії.
  • 16 березня ФСБ повідомила про затримання Владислава Єсипенка, заявивши, що він нібито працює на Службу зовнішньої розвідки України і що в його машині знайшли вибуховий пристрій. «Київський райсуд» Сімферополя заарештував Єсипенка до 11 травня 2021 року, він підозрюється за ч.1. ст.223.1 Кримінального кодексу РФ (незаконні виготовлення, переробка або ремонт вогнепальної зброї, його основних частин (за винятком вогнепальної зброї обмеженого ураження), а так само незаконне виготовлення боєприпасів).
  • 16 березня президент Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода Джеймі Флай визнав, що Владислав Єсипенко є позаштатним співробітником видання Крим.Реалії, для якого знімав відео і фото в Криму, і закликав Росію негайно його звільнити.
  • Служба зовнішньої розвідки України назвала пропагандистською акцією заяви ФСБ про затримання в Криму нібито «українського агента».
  • Прокуратура АРК і Севастополя повідомила про відкриття кримінального провадження за фактом затримання ФСБ в Криму Владислава Єсипенка.
  • Дружина Владислава Єсипенка Катерина звернулася за допомогою в його звільненні до МЗС і президента України Володимира Зеленського.