У Донецьку жителів ОРДО почали записувати в прихильники «Единой России», ще півроку – і можна вступати

Новини
Фото: ДАН

В окупованому Донецьку почався збір заяв від місцевих жителів з російськими паспортами в підтримку партії «Единая Россия». Прийом заяв ведеться на форумі «Росія-Донбас: єдність пріоритетів», який проходить в Донецьку і фактично є агітаційним заходом «Единой России» на виборах до Держдуми, в яких зможуть брати участь жителі ОРДО з паспортами РФ.

Про це повідомляє сайт «Новости Донбасса» з посиланням на сепаратистські ЗМІ.

Такі заяви заповнюють «депутати» угруповання «ДНР» і представники місцевих організацій. У заяві людина вказує, що є прихильником партії «Единая Россия». Сепаратистський ресурс «ДАН» зазначає, що в статусі прихильника потрібно пробути не менше півроку, щоб потім вступити в «Единую Россию». Серед умов – громадянство РФ, вік не менше 16 років, «підтримка програмних цілей партії і сприяння їх реалізації».

На фінальному етапі кандидат має заручитися рекомендацією «ради прихильників», пройти співбесіду і подати заяву на вступ в партію.

Провладна російська партія «Единая Россия» проводить агітаційні заходи в ОРДЛО перед виборами в Держдуму, які відбудуться у вересні 2021 року. Для цього активно використовується адмінресурс підконтрольних Кремлю угруповань «ДНР» і «ЛНР».

14 липня аналогічний агітаційний форум «Единой России» пройшов в окупованому Луганську.

Фото: ДАН

Як пишуть «Новости Донбасса», зараз в ОРДЛО йде активна пропаганда отримання російського СНІЛС (рос. страхового номеру індивідуального особового рахунку). Він потрібен для реєстрації на російському сайті «Держпослуги», за допомогою якого можна буде віддалено голосувати на виборах до Держдуми РФ. Також для жителів Донбасу з паспортами РФ відкриють виборчі дільниці в Ростовській області РФ.

У МЗС України розглядають агітаційну діяльність російських політичних партій в окремих районах Донецької та Луганської областях як підрив мирного врегулювання конфлікту на Донбасі, йдеться в коментарі речника МЗС Олега Ніколенко на запит «Новостей Донбасса».

«Вони агітують українців з нав’язаними російськими паспортами голосувати на виборах в Державну думу РФ. Очевидно, що падіння рейтингів російської провладної сили на тлі важкої епідемічної ситуації в Росії намагаються компенсувати за рахунок жителів українських окупованих територій. Такий собі крок політичного відчаю. Адже проконтролювати намальовані там результати «підтримки» «Єдиної Росії» буде фактично неможливо», – сказав Ніколенко.

Він підкреслив, що це поставить під сумнів легітимність російського виборчого процесу.

«Розглядаємо агітаційну діяльність російських депутатів в окупованому Луганську і триваючу незаконну паспортизацію як цілеспрямовану політику на підрив мирного врегулювання російсько-українського збройного конфлікту, черговий демонстративний приклад відходу Росії від своїх зобов’язань в рамках Мінських домовленостей і підсумків Паризького саміту лідерів Нормандське четвірки», – зазначив Ніколенко.

Він додав, що МЗС в черговий раз закликає українських громадян не брати участь в протиправних російських плебісцитах.

Нагадаємо:

  • 24 квітня 2019 року президент РФ Володимир Путін підписав указ про спрощення порядку отримання російського громадянства жителями тимчасово окупованих територій Донбасу.
  • 24 квітня 20220 року президент Росії Володимир Путін підписав закон, який спрощує отримання російського громадянства для громадян України, а також Білорусі, Казахстану і Молдови. Також глава Кремля підписав закон, який звільняє жителів окупованого Донбасу, які подають заяви про вступ до громадянства РФ, від сплати держмита.
  • 2 травня 2021 року у МВД Росії повідомили, що за два роки майже 530 тис. жителів окупованого Донбасу отримали російське громадянство в спрощеному порядку.
  • Президент України Володимир Зеленський вважає роздачу російських паспортів жителям ОРДЛО першим кроком Росії до анексії тимчасово окупованих територій Донбасу.