Окупанти виділять ще 300 млн рублів на пошук прісної води під Азовським морем

Уряд РФ виділить ще 300 млн рублів на пошук прісної води під Азовським морем для водопостачання окупованого Криму.

Узбережжя Азовського моря у Криму Фото: РИА Новости / Сергей Мальгавко

Відповідне розпорядження, підписане 15 липня головою уряду Росії Михайлом Мішустіним, опубліковано на офіційному порталі правової інформації РФ.

«Виділити в 2021 році Роснадрам з резервного фонду уряду Росії бюджетні асигнування в розмірі 300000 тис. рублів для надання субсидії АТ «Росгеология» на фінансове забезпечення проведення в акваторії Азовського моря дистанційних геофізичних досліджень і буріння пошукових гідрогеологічних свердловин для визначення наявності та оцінки ресурсів питних підземних вод», – йдеться в документі.

Як повідомлялось, 17 грудня 2020 року президент РФ Володимир Путін заявив, що вирішувати проблему водозабезпечення окупованого Криму за рахунок опріснення морської води дорого. За його словами, на півострові є достатні запаси прісної води, її треба тільки ефективно використовувати. Крім того, є ідея шукати прісну воду під Азовським морем. 30 грудня 2020 року так званий «глава Криму» Сергій Аксенов заявив, що роботи з розробки запасів прісної води під Азовським морем, які можуть бути використані для вирішення проблеми дефіциту води в окупованому Криму, займуть кілька років.

За інформацією акціонерного товариства «Росгеологія», запаси прісної води під Азовським морем, які можна щорічно використовувати для постачання до окупованого Криму, оцінюються, за попередніми даними, в 0,5-1,2 млрд куб. м.

5 червня 2021 року віце-прем’єр РФ Марат Хуснуллін, який курирує окупований Крим в уряді Росії, заявив, що геологорозвідка, яка ведеться в Азовському морі, показала наявність прісної води під дном моря. Повна інформація з’явиться до кінця липня.

Нагадаємо:

  • З 24 серпня 2020 року в Сімферополі, в Сімферопольському і Бахчисарайському районах окупованого Криму обмежили подачу води через посуху. Окупаційна влада заявила про встановлення біля соціальних об’єктів і в житлових мікрорайонах міста понад 230 накопичувальних баків для води. Обмеження вводились в три етапи. 7 вересня введений третій, самий жорсткий етап обмежень подачі води. Водопостачання здійснюється по годинах – вранці і ввечері.
  • З 23 вересня обмеження подачі води введене в Алушті, Партеніті і Малому Маяку.
  • 29 кримських населених пунктів знаходяться на «режимному водопостачанні».
  • Після окупації Криму Україна в квітні 2014 року року перекрила надходження води на півострів з річки Дніпро через Північно-Кримський канал, який забезпечував до 85% його потреб в прісній воді. Для забезпечення водою господарств Херсонської області та недопущення її перетоку на окуповану територію півострова канал перегородили тимчасовою дамбою із мішків з піском. У Криму склалася критична ситуація з водопостачанням окремих міст, а також з організацією зрошення і поливу на землях сільськогосподарського призначення.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine