Правозахисники пояснили, як переоформити електронну перепустку для перетину КПВВ

Правозахисники нагадують, що громадянам, які планують перетинати лінію розмежування на Донбасі, треба обов'язково перевірити наявність чинної електронної перепустки. При цьому важливо знати, що перепустка для перетину КПВВ має термін закінчення, а безстроковими є тільки ті, які були оформлені після 28 березня 2019 року.

КПВВ

КПВВ «Новотроїцьке», Донецька область Фото: dpsu.gov.ua

Про це повідомляє Благодійний фонд «Право на захист».

«Безстроковими стали перепустки оформлені лише після 28 березня 2019 року. Саме оформлені. Тобто якщо ви подали заявку 25 березня 2019 року, а термін оформлення – до 15 днів, значить, перепустка оформлена на початку квітня, а отже термін її дії – 1 рік», – зазначають правозахисники.

Вони вказують, що часто під час карантину людина з різних причин не перетинала КПВВ. Тому при перетині лінії розмежування в 2021 році впевнена, що перепустка – безстрокова, але вона виявляється простроченою.

У зв’язку з цим правозахисники звертають увагу, що при оформленні електронної перепустки важливо правильно заповнювати дані.

«Люди самі чи за допомогою посередників оформлюють перепустку. Трапляється, що вносять дані російською мовою, помиляються в одній літері прізвища або серії паспорта. Важливо! Перепустки з помилками також вважаються недійсними», – наголошують правозахисники.

Вони нагадують, що перетнути КПВВ без перепустки неможливо. Однак трапляється, що люди не знають про необхідність оформляти перепустку. У таких ситуаціях їм радять звернутися за безкоштовною допомогою до моніторів БФ «Право на захист», які знаходяться безпосередньо на КПВВ.

«Якщо у людини є підстави на оформлення перепустки в прискореному режимі (гуманітарні підстави), то монітори допомагають у цьому. До гуманітарних підстав належать хвороба близьких або самої людини, яка перетинає КПВВ, смерть родича. Також підставою для прискорення процедури є вік особи – рік народження до 1949. Кожен випадок наші співробітники повинні підтвердити документами. Це можуть бути медичні довідки або свідоцтво про смерть тощо», – пояснили правозахисники.

Крім того, при будь-яких проблемах з перетином КПВВ рекомендують звертатися до спостерігачів БФ «Право на захист», які працюють на місцях і завжди готові проконсультувати та допомогти вирішити складні ситуації.

Або зателефонувати за номерами «гарячої лінії»: +38 0995075090, +38 0685075090, +38 0935075090

Оформити перепустку можна на електронному порталі державних послуг iGov або на сайті Служби безпеки України. Треба заповнити спеціальну форму, авторизуватись, заповнити всі необхідні поля. На сайті СБУ можна відстежувати процес розгляду заявки. Такий процес повинен займати не більше 10-15 днів. В подальшому на електронну пошту прийде підтвердження про те, що вам дозволяють виїзд на непідконтрольну територію, або відмова із зазначенням її причини. Після того, як громадянин отримає підтвердження, потрібно визначитися з маршрутом руху. Також потрібно пам’ятати, що уповноважені особи на КПВВ перевірятимуть документи і мету поїздки.

Нагадаємо:

  • Правозахисники нагадали правила оформлення дозволів на в’їзд до тимчасово окупованих територій Донбасу через КПВВ на лінії розмежування, які з 28 березня 2019 року видаються без обмеження терміну дії.
  • Правозахисник звертає увагу громадян, що у дозволу на перетин КПВВ на лінії розмежування на Донбасі, який видає СБУ, є визначений термін дії, хоча пропуск і називають «безстроковим».
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine