Прокуратура АРК відкрила провадження через затримання окупантами п’ятьох кримських татар у Криму

Прокуратура АРК і Севастополя відкрила кримінальні провадження за фактами проведення 3 і 4 вересня російськими силовиками незаконних обшуків та затримання в окупованому Криму п’ятьох кримських татар: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Нарімана Джелялова і Шевкета Усеінова.

Фото: facebook.com/prok.arkrym

Про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим і м. Севастополя у своєму telegram-каналі.

«Правоохоронні органи автономії розпочали кримінальні провадження за фактом проведення 3-4 вересня, окупаційними «силовиками» ряду незаконних обшуків в домівках кримських татар. У ході обшуків незаконно затримано: Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Асана Азтемова, Шевкета Усеїнова, а також заступника Голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова», – йдеться у повідомленні.

Як зазначили у відомстві, кримінальні провадження розпочаті за ч.2 ст.162 (порушення недоторканності житла) та ч. 2 ст. 146 КК України (незаконне позбавлення волі). За вказані незаконні дії передбачене покарання у вигляді позбавлення волі на строк до п’яти років.

Досудове розслідування здійснюватиметься ГУ Нацполіції в АР Крим та м. Севастополя.

«Держава-окупант продовжує політику, що спрямована на переслідування, репресії та утиски громадян України, які, фактично, за останні сім з половиною років стали заручниками окупаційного режиму», – наголосили у прокуратурі автономії.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine