Біля посольства РФ в Києві пройшла акція на підтримку затриманих у Криму кримських татар (фото)

Новини
Фото: RFE/RL

В Києві біля будівлі посольства РФ в Україні 5 вересня пройшла акція на підтримку затриманих у Криму 3-4 вересня кримських татар: Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова, Нарімана Джелялова, Ельдара Одаманова, Шевкета Усеінова.

Про це повідомляє видання Крим.Реалії.

В акції взяли участь близько 70 осіб, зокрема, члени Меджлісу кримськотатарського народу, колишні політв’язні Кремля з окупованого Криму та правозахисники. Активісти тримали плакати, зокрема, зі зверненнями до міжнародного співтовариства з вимогами реакції на затримання на півострові.

Фото: RFE/RL

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров у своєму виступі на акції перерахував прізвища затриманих.

«Все окупаційні структури після затримання людей з посмішкою говорили, що їх там немає. Адвокати шукали їх по всіх відомствах, і тільки пізно вночі стало відомо, де знаходяться люди. Вони дійсно знаходилися весь день в будівлі ФСБ. Я б хотів висловити подяку сотням кримських татар, які вчора з різних точок Криму поїхали на бульвар Франко, де знаходиться будівля ФСБ. Вони дзвонили мені і просили: будь ласка, зробіть оголошення, що ми поїхали, ми хочемо, щоб інші наслідували наш приклад. Я був в приємному шоці від такого єднання і людської гідності, яке вчора продемонстрував наш народ», – сказав Чубаров.

Фото: RFE/RL

За його словами, адвокатам сьогодні вдалося потрапити до двох затриманим: Нарімана Джелялова і Ельдара Одаманова. До Азіза Ахтемова, Асана Ахтемова і Шевкета Усеїнова незалежні адвокати досі не були допущені.

Голова Кримської правозахисної групи Ольга Скрипник у своєму виступі зазначила, що в окупованому Криму починається новий виток репресій щодо представників Меджлісу.

«Ми бачимо, як в Криму фабрикується нова кримінальна справа. Кримінальну справу за фактом диверсій, які самі окупанти, швидше за все, і здійснили. Не виключаю, що репресії триватимуть, і ми побачимо новий виток репресій вже по відношенню до представників Меджлісу кримськотатарського народу, з поданням їх в якості «диверсантів». Вчора правозахисники підписали спільну заяву з приводу викрадення Нарімана Джелялова та інших кримських татар. Нам дуже важливо, щоб міжнародні представники також приєдналися до цієї заяви», – сказала Скрипник.

Фото: RFE/RL

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі.