Окупанти висунули Джелялову та іншим затриманим у Криму кримським татарам підозру у здійсненні «диверсії» – Чубаров

Новини
Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров Фото: Facebook Саид Исмагилов

Російські окупанти висунули першому заступнику голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріману Джелялову та іншим затриманим у Криму кримським татарам підозру у нібито здійсненні «диверсії». 6 вересня «суди» у Сімферополі будуть обирати їм запобіжний захід. Ці дії Кремля є помстою за початок роботи Кримської платформи, установчий саміт якої відбувся 23 серпня.

Про це повідомив голова Меджлісу Рефат Чубаров на своїй сторінці у Facebook.

«Після того, як шантаж і ультиматуми, що застосовувалися Кремлем напередодні інавгураційного саміту Кримської платформи, з тріском провалилися, Москва приступила до виконання погроз по відношенню до її учасників. Показові помсту і розправу вирішили розпочати з кримських татар, оскільки вони і так є заручниками в умовах тимчасово окупованого РФ Криму», – написав очільник Меджлісу.

Він зазначив, що масові обшуки і затримання, проведені 3-4 вересня, російські окупанти вирішили закамуфлювати під диверсію, нібито здійснену групою кримських татар за посередництва першого заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова.

«Як стало сьогодні відомо, Наріману Джелялову російськими окупантами висунуто підозру у вчиненні ним злочину, що підпадає під дію частини 1 статті 281 «Диверсія» УК РФ та передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 12 до 15 років. Зрозуміло, що інкримінування Наріману Джелялову «терористичної» статті, наряду з розправою за його принципову, чесну і незламну позицію, яка ним відкрито відстоюється протягом всього періоду російської окупації Криму, має також на меті чергову спробу Кремля дискредитувати представницький орган корінного кримськотатарського народу – Меджліс», – додав Чубаров.

За його інформацією, яка надходить з окупованого Криму, крім Джелялова, підозри за статтею 281 «Диверсія» УК РФ також пред’явлені двоюрідним братам Азізу Ахтемову і Асану Ахтемову.

«Відомо, що Наріман Джелялов відкинув висунуті йому російськими окупантам сфабриковані і вигадані підозри в нібито скоєнні ним злочину і відмовився сьогодні брати участь в будь-яких слідчих заходах. Подробиці і деталі по іншим затриманим кримським татарам будуть розміщуватися в міру надходження інформації. Тут ми дуже сподіваємося на адвокатів, які зараз докладають усіх зусиль, щоб подолавши штучні перешкоди, створювані їм каральними органами РФ, вступити в процес по захисту своїх підопічних», – написав Чубаров.

Як очікується, повідомив він, 6 вересня в Сімферополі відбудуться засідання «судів» щодо визначення запобіжного заходу Наріману Джелялову, Ельдару Одаманову, Азізу Ахтемову, Асану Ахтемову та Шевкету Усенову.

Нагадаємо:

  • 3 вересня 2021 года в окупованому Криму співробітники ФСБ викрали кримського татарина, жителя Сімферополя Ельдара Одаманова після обшуку в його будинку, який проводився в зв’язку з нібито його причетністю до вибуху на газопроводі в селі Перевальне Сімферопольського району. Силовики вилучили всю комп’ютерну техніку.
  • 4 вересня в Криму співробітники ФСБ вранці провели в селі Первомайське Сімферопольського району обшук в будинку заступника голови Меджлісу кримськотатарського народу Нарімана Джелялова, після якого його затримали і відвезли в невідомому напрямку. До цього вночі окупанти обшукали будинок і затримали жителя цього села Азіза Ахтемова нібито через причетність до вибуху газопроводу в селі Перевальному 23 серпня.
  • Увечері 3 вересня в селі Левадки Сімферопольського району співробітники ФСБ обшукали будинок і затримали Асана Ахтемова. Вранці 4 вересня в Євпаторії силовики обшукали будинок і затримали місцевого жителя Шевкета Усеінова. Місцезнаходження обох затриманих невідомо, як і трьох затриманих раніше Ельдара Одаманова, Азіза Ахтемова, Нарімана Джелялова.
  • П’ятеро викрадених 3-4 вересня російськими силовиками в окупованому Криму кримських татар – Ельдар Одаманов, Азіз Ахтемов, Асан Ахтемов, Наріман Джелялов і Шевкет Усеінов – знаходяться в будівлі «кримського управління ФСБ» в Сімферополі