У Празі суд заочно засудив до 20 років ув’язнення ще одного чеха, який воював проти України на Донбасі

Міський суд Праги заочно засудив до 20 років позбавлення волі чоловіка на ім’я Їржі Урбанек, який воював на Донбасі на боці проросійських бойовиків. Засуджений, який мав позивний Бегемот, поїхав до України у 2015 році та, як встановили правоохоронці, щонайменше до січня 2018 року воював на боці бойовиків. Урбанек допомагав копати окопи, брав участь у патрулюванні та бойових діях проти ЗСУ, зокрема під Мар’їнкою, Красногорівкою і Спартаком.

Про це повідомляє Radio Prague International.

Рідні чеха не свідчили в суді, однак їхні свідчення в межах справи підтвердили, що Урбанек перебував в Україні. 

Як повідомляє Центр прав людини ZMINA, разом із засудженим на боці бойовиків на Донбасі воював ще один чех на ім’я Павел Ботка з позивним Кавказ. У 2019 році він втратив ногу, підірвавшись на вибуховому пристрої.

Обидва раніше працювали разом як охоронці сімей мафіозі з Кіпру та торговців алмазами в Африці.

Празький міський суд 1 червня засудив до 20 років позбавлення волі громадянина Чехії Мартіна Кантора, який брав участь в бойових діях на Донбасі проти Збройних Сил України у лавах бойовиків так званої «ЛНР».

Нагадаємо:

  • 22 вересня 2020 року міський суд Праги засудив до 4,5 років ув’язнення громадянина Білорусі Олексія Фадєєва за участь в організованому злочинному угрупованні на Донбасі. Він брав участь у бойових діях проти України у лавах так званої «Республіканської гвардії ДНР», однак стверджував, що стріляв тільки на навчаннях.
  • 5 грудня 2020 року празький Верховний суд змінив умовний термін на три роки в’язниці для громадянина Чехії Павела Кафки, який брав участь у збройному конфлікті на Донбасі та у лавах незаконних збройних формувань воював проти Збройних Сил України.
  • 21 квітня 2021 року у Чехії Національний центр протидії організованій злочинності (NCOZ) провів широкомасштабну операцію, в ході якої були затримані не менше п’яти чехів, які були членами воєнізованих формувань і, як підозрюють, воювали на Донбасі на стороні проросійських бойовиків. Вони працювали під контролем співробітників ГРУ, які працювали в російському посольстві в Празі. 23 квітня Окружний суд Праги ухвалив взяти під арешт трьох з п’яти підозрюваних.
Інформаційна агенція “Центр журналістських розслідувань”
Kyiv Kyiv Ukraine