СММ ОБСЄ зафіксувала перевезення жителів ОРДЛО в РФ для голосування на виборах до Держдуми

Новини
Фото: c-inform.info

Спеціальна моніторингова місія ОБСЄ (СММ) зафіксувала 18 і 19 вересня автобуси, які перевозили мешканців окремих районів Донецької та Луганської областей (ОРДЛО) України на територію РФ для голосування на виборах до Держдуми.

Про це йдеться у звіті № 220/2021, опублікованому Спеціальною моніторинговою місією ОБСЄ в Україні 20 вересня.

«18 вересня, перебуваючи в місці на відстані приблизно 200 м на північний захід від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Успенка (73 км на південний схід від Донецька) протягом приблизно 15 хвилин, команда СММ бачила, що в Україну в’їхав 21 автомобіль (зокрема 11 з табличками «ДНР»), 13 тентованих вантажiвок (зокрема 11 з табличками «ДНР») і 10 автобусів (всі з табличками «ДНР» і з пасажирами різної статі і віку; більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом «Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!»), а також пройшли 36 осіб (18 жінок, 16 чоловіків різного віку і 2 дітей)», – йдеться в звіті.

Згідно з інформацією СММ, за аналогічний період часу з України виїхали 10 автомобілів, а також 13 автобусів – «усі з табличками «ДНР» і з пасажирами різної статі і віку, більшість автобусів мали табличку на вітровому склі з написом «Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!».

Однак після того, як спостерігачі ОБСЄ прибули до вказаного місця, один з бойовиків збройних формувань РФ зупинив СММ і відмовив у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

За 200 метрів від пункту пропуску на кордоні поблизу н. п. Маринівка спостерігачі ОБСЄ протягом 60 хвилин зафіксували, як в Україну в’їхало 12 автомобілів і 7 автобусів. За аналогічний період часу з України виїхали 11 автомобілів, 5 тентованих вантажiвок та 2 автобуси. Після прибуття патруля СММ до вказаного місця член збройних формувань РФ також зупинив спостерігачів і відмовив їм у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

Бойовики російських збройних формувань не дозволили СММ ОБСЄ вести спостереження і в пункті пропуску на кордоні біля н. п. Ізварине, наказавши патрулю покинути цей район відразу після прибуття.

19 вересня спостерігачі ОБСЄ знову зафіксували перевезення жителів ОРДЛО в Росію для голосування на виборах до Держдуми.

«Перебуваючи в місці на відстані приблизно 200 м на північний захід від пункту пропуску на кордоні поблизу Успенки протягом приблизно 60 хвилин, спостерігачі бачили, що в Україну в’їхали 11 автомобілів (зокрема 7 із табличками» ДНР ») і 7 автобусів (усі з табличками «ДНР» і з табличками на вітровому склі з написом «Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!»), а також пройшли 52 людини (31 жінка і 21 чоловік різного віку)», – йдеться у звіті.

Протягом цих 60 хвилин патруль спостерігав, як з України виїхали 20 автомобілів і 1 автобус з табличкою на вітровому склі з написом «Вибори 17, 18, 19 вересня: Вибираємо разом!», а також вийшли 29 осіб.

Однак після прибуття патруля Місії до вказаного місця член збройних формувань РФ зупинив спостерігачів і знову відмовив їм у проїзді в бік пункту пропуску на кордоні.

Крім того, перебуваючи в пункті пропуску на кордоні неподалік Маринівки протягом приблизно 60 хвилин, спостерігачі ОБСЄ зафіксували, що в Україну в’їхали 14 автомобілів і 32 автобуси. При цьому, за аналогічний період часу з України виїхали 18 автомобілів і 28 автобусів.

У Місії ОБСЄ також нагадали, що згідно з ухваленим у 2014 році рішенням Кабінету Міністрів України, робота згаданих та інших пунктів пропуску на кордоні, які не контролюються урядом України, офіційно припинена.

Правоохоронцями автономії розпочато кримінальне провадження про державну зраду через незаконну організацію та проведення «виборів» до Держдуми РФ в окупованому Криму. Також кримінальне переслідування очікує на так званих «іноземних спостерігачів» за процесом голосування, які прибули на півострів, порушивши Порядок в’їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Центр журналістських розслідувань встановив імена найнятих Кремлем «міжнародних спостерігачів», які порушивши український кордон і міжнародне право, приїхали до окупованого Криму спостерігати за незаконним голосуванням на «виборах» до Держдуми РФ. Як виявилось, ситуація зі «спостерігачами» в окупованому РФ Криму плачевна для «легалізаторів» його анексії – їх кількість, в порівнянні з іншими роками, просто мізерна. Подробиці у матеріалі: «Кого РФ виписала з-за кордону спостерігати за незаконними виборами на території Криму».

Речник МЗС України Олег Ніколенко заявив, що приїзд агентів російського впливу до окупованого Криму, яких Росія називає «міжнародними спостерігачами» на незаконно організованих нею «виборах» до Держдуми РФ – їхня приватна ініціатива, адже вони нікого, крім себе не представляють.

Нагадаємо:

  • З 17 по 19 вересня 2021 року в Росії проходило триденне голосування на виборах до Держдуми РФ. Основним днем голосування вважається 19 вересня, а 17 і 18 вересня – додатковими. При цьому РФ незаконно організувала проведення виборів на окупованій території АР Крим та Севастополя. В ОРДЛО Росія сприяла так званому «електронному голосуванню» або організовувала підвезення осіб, що отримали російські паспорти, на територію Росії.
  • Зарішенням РНБО, Україна запровадить санкції проти всіх осіб, які залучені до організації та проведення виборів у Держдуму РФ на тимчасово окупованих територіях Криму та Донбасу, а також стосовно іноземних громадян, незалежно від їх статусу, які виявлять бажання бути спостерігачами за виборами на цих територіях.